şükela:  tümü | bugün
  • özdemir asaf tarafından yapılmış olan tanımdır:

"yalnızlık paylaşılmaz, paylaşılırsa yalnızlık olmaz. "
  • yere düştüğünde kendi kendine kalkman gerektiğini bilmektir, hiçbir yerden bi yardım gelmeyeceğini bilmektir.
  • kendinle üst düzey sohbet edebilme katsayın. konuşup cevaplayıp gülüyorsan, kendine küçük oyunlar oynuyorsan yalnızsın. kimsenin seni anlamayacağını bilerek yaşayacak kadar yalnız.
  • pablo neruda'ya sormak lazım yalnızlığın tanımını ya da ne bileyim marcel proust'a. ben tanım yapma konusunda çok iyi değilim. ama yalnızlığın ne olduğunu çok iyi biliyorum. çocukken hep tahterevallinin ortasına oturdum. siz tahterevallinin ortasına oturmak nedir bilir misiniz?
  • ''insanlar taş duvarı görmemek için perdeyi açmaz, yalnızlar o duvar yıkılırsa diye korkar''
  • tek dostun iç sesinse yalnızsın.
  • aldığın ekmeğin yarısı küflenmişse, yalnızsındır.
  • karanlıkta karanlık bir nesne olup, kaybolmamaktır. tabi bana göre.
  • az önce yaşadığım olayın bire bir karşıladığı tanım... fazla gelen bir bardak taze sıkılmış meyve suyudur bazen yalnızlık... biliyorum, pek etkileyici olmadı.

final haftasındayım ve yorgun hissettiğim ama çalışmam gerektiği için 2 greyfurt, 2 mandalina ve 1 tane limon sıkarak güzel bir c vitamini bombası hazırlayayım dedim. bir bardaktan fazla çıktı. anlamsız bir şekilde kalan meyve suyuyla bakışıyoruz şu an...
  • (bkz: kapı duvar)