10184 entry daha
  • bir kişinin kendiyle olan diyaloğu:

-neyi özlüyorum biliyor musun ?
    +..............
    -“neyi ?” diye soracak birisini..

bu diyaloğu bir karikatürde gördüm.
    okurlarını düşündürürken hep güldürmeyelim biraz da efkarlandıralım mı dediler yoksa yalnızlıkla ilgili aforizmalarla dalga mı geçmişler anlamadım. yalnız, sigaramı yaktım bunu düşünüyorum.
  • günümüz insanının en büyük korkularından biri. kaçmak için veya yalnız olmadığına dair kendini kandırmak için birçok araç da mevcut eskiye nazaran. birçok kişiyi bağımlı yapar bu korku. sosyal medya bağımlısı, gündem bağımlısı, oyun bağımlısı vesaire. bu korku kişiyi sevmediği insanlarla takılmaya iter. hazzetmediği kişilere arkadaşım der sürekli görüşür yalnız kalmamak için. kafası sürekli birşeyler ile meşguldür. kişi kendini özgür bırakmak istiyorsa bu korkusunu yenebilmelidir. yalnız kalmak, sıkılmak için özellikle kendine vakit ayırmalı, bu durumda kişi bağımlılıklarını bir kenara atabilir ve kendi ile başbaşa kalarak düşüncelerini kafasında netleştirebilir.

kısacası yalnızlıktan korkmayın, bu da bir ihtiyaçtır. sıkılmak için kendinize vakit ayırın.
  • yalnızlık, ruha sunulan bir intihardır...
  • hatırlamaktır
  • kişi kendisiyle konuşurken bir diğeri her zaman üçüncü kişidir. f. nietzsche
  • vakti kendinize ayırdıysanız, o titreşim oldukça isteseniz de yalnız kalamıyorsunuz..
11073 entry daha
hesabın var mı? giriş yap