şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
13184 entry daha
  • 'tek başınalık' ve 'yalnızlık' iki farklı kavramdır.

ilki hak edilmiş bir armağan, ikincisi hak ettiğiniz bir cezadır.

alıntı.
  • tercihli olanı mutluluk, istem dışı olanı acı veren kavram.
  • yalnızlık; ömür törpüsü...
  • yalnızlık bağımsızlıktır. yalnızlığı arzulamış, uzun yıllar içinde onu ele geçirmiştim. soğuktu bu yalnızlık, orası öyle, ama sessizdi, yıldızların içinde dolanıp durduğu uzay gibi harikulade sessiz ve büyük.

hermann hesse - bozkırkurdu
  • billy joel abimizin dediği gibi;

“yes, they’re sharing a drink they call loneliness
    but it’s better than drinkin alone”
  • nikotin gibi, alkol gibi, sapkın bir seks gibi sokuşturduğumun şeyi, resmen müptezeliyim. arkadaşlarıma yahut sevgililerime çarçur ettiğim zamanlar geliyor şimdi aklıma.. düşünüyorum da hiç bu kadar keyfim yerinde olmamıştı son 2 yıldır olduğu kadar.. içmek için bile barlara katlanamıyorum artık, ormanların içine kaçıyorum, iş bittiğinde arabaya binip yalnız kaldığım kapıyı kilitleyip sigara yaktığım o an, eve girip yer lambasını yaktığım ve sessizliği içime çektiğim durup bir an kitaplarıma kedime baktığım, biramı açtığım yahut hamburger yapmak için kıymanın poşetini açarken poşetten çıkan çıtırtı, aspiratörün sapsarı ışığı altında parlayan sigara yahut içerden gelen david gilmour soloları.. tapıyorum lan yalnızlığa. zamanı, kendimi, anı hissediyorum resmen, içimde minik sören'ler hoplayıp zıplıyor.
39 entry daha