şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
13379 entry daha
  • "yalnızlık umudumu kırıyor..." *
  • bu başlık altına yazanların çoğunu şımarık olarak görmek lazım.adam ailem var,akrabalarım var, arkadaşlarım var diyor ama peşine yalnızım diye de ekliyor.yuh yani.kusura bakmayın ama sizin ki düpedüz şımarıklık.bırakında gerçekten yalnız olanlar yazsın bu başlığa.
  • insan yalnız olduğu ölçüde kendisi olabilir; yalnızlığı sevmiyorsa, özgürlüğü de sevmeyecektir; çünkü insan sadece yalnızken gerçek manada özgürdür.

arthur schopenhauer-hiçliğin mutlu sessizliği
  • her şeyin olduğu halde birinin sıcaklığının eksik olduğunu hissettiğin andır.
  • beni kör bıraktı.. der anathema..
  • soyut ve istendik olanı, keyifli ve lüks iken; somut ve zorunlu olanı, eziyet ve külfet olan durum.

hayatımda ilk kez yalnızlığın bir dezavantaj olduğunu tecrübe ediyorum. insan ameliyat sonrası, çorbasını kendi yaparken aydınlanıyor.
  • yalnızlık bir ilaç mıdır yoksa hastalığın ta kendisi mi?

12 gündür evdeyim, okula gitmiyorum. "napıyon evde hadi şuraya gidiyoruz" gibi teklifleri de reddettim. biraz kafamı dinlemek iyi geldi. okumadığım, yarım bıraktığım kitapları okudum. bilgisayarımda olan filmleri izledim. biraz gelecek hakkında düşündüm. küçük küçük planlar yaptım.

bugün ise okula sınav için gitmiştim ve sınav sonrası arkadaşlarla takıldık biraz. eve geldiğimde depresif bir ruh halindeydim. artık birileriyle vakit geçirmek bana yaramıyor aksine beni yıpratıyor.
20 entry daha