• yallah arabistan'a deyişinin yallah yalova'ya olarak değiştirilmesi gerektiğinin kanıtı şehir
  • maalesef son yıllarda arap istilasına uğramış, zaman zaman trafiğiyle istanbul’u aratmayan şehir.
  • kaymakamının ahval ve akıbetini merak ettiğim şehir.
  • kaymakamını halâ kimse takmıyor.
    buraya mülteci olduğumdan beri, hem sevdim, hem nefret ettim. içi yaramaz kargaşa, dağ köyleri ve dağ yolları güzeldir. ayrıca dağ yollarında yürüyüş yapması müthiş keyifli ve sakin.
  • bir yalova'lı olarak suriyelilerden bıktığımı söylemek istediğim şehir. yazın çok daha fazlaydılar ama 1 tanesi bile tiksinmeme yetiyor artık.
  • suriyelilerden ziyade zengin ıraklı ve iranlı insanların bulunduğu şehir.

kira ve ev fiyatlarını inanılmaz yükselttiler.
  • muazzam güzel bir şehirdir. doğasıyla, deniziyle ve insanıyla bir bütündür. yç diyip geçtiğin tayfa bile güzel insandır, dışardan gelenlerin ırkı fark etmeksizin içine tükürdüğü yerdir.
  • 10 bin tl verip aldığım domaini götümde patlatan şehir. yalova.net ben bi yatırım yapacak olsam o şehri uzaylılar istila eder, şaşırır mıyım hayır amk şaşırmam.
  • genel itibariyle insanı kibar ve medeni. trafikte bile medeniler, siz düşünün. yaya geçidinde yol falan veriyorlar sürücüler. insan hayret ediyor. çınarcık’ta geçirdiğim tertemiz ve sapsakin iki günden sonra özledim yalova’yı.
  • liseliler bilmez ama batıda arap ikameti açısından öncülük yapan il olduğu söylenebilir. 20 yıl önce türkiyenin geri kalanı arap nedir bilmezken yazları arap akınına uğrardı burası.

atatürk'ün "benim kentimdir" dediği il (bkz: #59525414). bu vasıtayla hemşehrime selam ederim.
hesabın var mı? giriş yap