şükela:  tümü | bugün
  • -küçücük ilde trafik sorunu var,
    1 dakika kırmızı, 9 saniye yeil yanan ışıklar var,
    kavşaktan insan geçsin de kırmızı ışık bi işe yarasın diye dua ediyoruz.
    çözümü: dörtyola bursa yoluna ve g.o.p. ya bağlanan bi araba alt geçidi koyup, kırmızı ve yeşil ışık sürelerini denk yapmak ya da ışık sürelerini yoğunluğa göre ayarlamak.

-aynı ilde park sorunu var
    çözümü: sahile katlı otopark yapmak, görüntüyü bozar derseniz; meydanın altını otopark yapmak.
    -aynı ilde şehir içi yollar çok bozuk
    çözümü: topraklı ince çakılla değilde sıcak asfaltla kaplamak. yol kenarlarına mazgal koyup, su kanalları yapmak.

-aynı ilde ist. gitmek bazen 30 lira oluyor.
    çözümü: bursa gibi ido ya rakip bikaç gemizi olan bi firma kurmak ya da turyola yanaşacağı bi iskele gösterip milletin 8-10 lira sabit fiyatla taşınmasını sağlamak..
    ama 5 trilyon verip dışı şuanda paslı olan, ilerde altın rengine döneceğini iddia ettiğin kültür merkezi yapmamak.
    çünkü 5 değilde 3 trilyon versen direk altın renkli olanı yapılırdı..

-bi belediye başkanı yönettiği yerde bunlardan başka ne iş yapar?
  • tüm olumsuzluklara rağmen sağlam bir kale gibi ayakta kalan vasat belediye. kendinden 100 kat daha çok bütçe alan belediyelerden 100 kat daha iyi çalışmaktadır.
  • bir yalovalı olarak beni memnun eden belediye.özellikle son 3 yıldır yalova sahili çok güzel bir görünüm aldı.benim gibi evde oturmayı seven adamın bile çıkıp gezesi geliyor.
  • soyadı (ve belki de kişiliği) sayesinde dp'li ve bağımsız iken başkan seçilebilen kişinin akp'li olarak katıldığı ilk seçim sonrası başkanlığı kaybettiği belediye.
  • https://www.facebook.com/…965771451/?type=3&theater

facebooktaki bu resimleri alıp ''yalova belediyesi köprü altına ağaç dikti yok artık olmaz böyle iş'' diyenler olmuş. açıklamaya hiç bakmayan çomarlar yüzünden de diğer çomarlar hemen konuya atlayıp cehape zihniyeti diye başlamışlar sallamaya.

https://www.facebook.com/…007263548/?type=3&theater

vakti zamanında o üst geçit yapılırken ağaçları kesiyorlar diye bağıran akpli kardeşlerim; o ağaçların kesilip, o üst geçidin yapılması için anlaşmayı eski akpli belediye başkanı yakup koçal yapmıştır. seçimi vefa salman kazanınca ağaçlar kesiliyor diye bağırıp çağıranlarda yine akpliler olmuştur. fakat akpliler bunlarla yetinmeyip üst geçit bitipte hizmete sunulacağı zaman chpli belediye başkanı vefa salmanı hiç çağırma zahmetine girmeden şov yaparak üst geçidin açılışını yapmıştır. şimdi de peyzaj kapsamında dikilen ağaçlara başladılar sallamaya. işin özünü google'da araştırırsanız o ağaçların boylarının üst geçidi rahatsız edecek seviyelere ulaşamayacağını bilirler. zaten aklı selim bir insan üst geçidin altına uzun bir ağaç dikilecemeyeceği mantığını beyninde yürütmesi lazım. lakin o beyin fındık tanesi ile karşılaştırılacak büyüklükte olunca o iş biraz zor oluyor hak veriyorum.

uzaktan sallamak kolay. o üst geçidin yapıldığı yol istanbul izmir otobanı biraz olsun o bölgedeki trafiği azaltsa da halen istanbulu izmire, balıkesire, bursaya ve bir çok ile bağlayan bir yoldur. o yoldan geçenler oluşan 15 16 kmlik ışık trafiğini çok iyi bilir. ayrıca o yol üstünde yalova devlet hastanesi bulunmakta. ışıklarda oluşan trafik nedeniyle ve emniyet şeridini kapatan danalar sebebiyle ambulanslar hastaneye ulaşmakta veya olay yerine müdahale için çok geç kalıyorlardı. o bölgenin yoğunluğu sebebiyle yalovanın gelişimi yalovanın batısına doğru olmuşken o üst geçit sonrası yalovanın gelişimi yalovanın doğusuna doğru da olmuştur.

vefa salmanı savunduğumdan vs. söylemiyorum. doğruya doğrudur konunun özü.

demokrasi var bu ülkede değil mi?
  • bir saattir bir sikim beceremeyen kamu kurumu. çıldıracağım.
  • chp li bir belediye..
    yaz aylarında turizm gelirleri yüksektir..
    yamulmuyorsam arapların en fazla ev aldığı illerden..

akp duvar adam olan il başkanını belediye başkanlığına aday gösterince chp hertürlü yolsuzluğa rağmen kazanıverdi..

yaşanabilecek güzel yerlerden, tabiatı güzeldir, esenköy tarafına gittikçe denizi dahada temizdir, karadeniz etkisi vardır.

köprü ucuz olsa vay haline derim..
  • oyunu imamoğlu'na ver diye mektup gönderen belediye.

gerçekten gerek yok böyle şeylere, bir de üzerinde 1tl'lik pul var.

mevki olarak çok güzel bir yerde olmasına rağmen kötü yönetilen bir belediye zaten. belediyenin yaptığı masrafa bak.
  • sabah sabah belediye başkanı vefa salman'ın makam aracı tarafından tacize uğradım. trafiğin oldukça sıkışık bir hal aldığı göçmen mahallesinden çıkmaya çalışırken önce siyah plakanın verdiği özgüven ile kendisine yol açmaya çalıştı. ben yol vermeyince bana gelene kadar geçmeye çalıştığı herkesi trafikte sıkıştırdı ve orayı birbirine kattı. sonra ana yola çıktıktan sonra dibime kadar girip benden yol istemeye kalktı. benim de en nefret ettiğim olaydır ki ani bir frenle kendisini iyice korkuttum. sonra baktım ki arkamdan çakarları yakmış geliyor. hayrola başkan ?? çakarları hani kaldırıyorduk ? hani trafik kuralları önemliydi ? hani nerede kaldı sosyal devlet vs. ? belediye başkanlarının ne zamandan beri trafikte önceliği var ? içindeki başkanın kendisi değildi tabi böyle barzo şöförleri nereden bulduklarını çok merak ediyorum açıkçası.