• yalova belediyesi muhasebe bölümünde çalışan reşat e. isimli bir belediye personelinin en az 22 milyon lira olduğu tahmin edilen belediyeye ait parayı bulgaristan'da bulunan paravan bir şirkete aktarması sonra da kayıplara karışması olayıdır. yalova belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden olayla alakalı suç duyurusunda bulunulduğu açıkladı.
  • nasıl bir muhasebe çalışanıymış, milyon liralar ile işlem yetkisi var? tek bir personel bunu yaparken başka çalışan nasıl fark etmiyor? adamın hikayesini film olarak çeksen, netflix'de izlenir, ter içinde kalmış gözlüklü bir muhasebeci, gecenin bir yarısı ofise girer ve bilgisayardan başka bir ülkeye yüklü miktarda para gönderir, kapıda bekleyen eski model arabasına atlar ve parayı aktardığı ülkeye kaçmaya çalışır..
  • hirsizliktir. fakat bir tayfa senelerdir o kadar caldi, cirpti, peskes cekti, ihalesiz ihale dagitti ki; cok eminim " helal olsun, vurmus kacmis ,kurtarmis kendini" diyen insanlar cikacaktir. halbuki calinan herkesin alin teri. calinan; haftada 5 gun calistigin isinin 5 dakikasi, 10 dakikasi, 1 saati kimi zaman 1 gunu.
  • "ommo yolovo bolodoyosi cehapeli."

haberi iyi okuyun kansızlar. belki biraz ders alırsınız.
  • yalova'dan bildiriyorum. tespit edilenin güvenilir kaynaklardan 1 milyon 20 bin lira olduğunu söylüyorlar. olay ise şöyle; belediye ihalelerinde teminat olarak alınan paralar sonradan iade edilmesi koşuluyla başka bir hesaplarda tutuluyormuş. hırsızlık bu hesaplardan gerçekleşmiş. işin teknik kısımlarını tam olarak bilmiyorum. ilerleyen günlerde göreceğiz. şimdilik suç duyurusunda bulunuldu.
  • bu kadar yüklü parayı bankoda görevli birinin çalabilme ihtmali dahi olabileceğini düşünmüyorum ama tabi siz hala kızılay, ensar falan filan...
  • (bkz: gediz) , (bkz: sancar efe) siz misiniz lan gene?
  • mehmet ali birand’ın bir örgütün para kaçırması haberinde kullandığı cümleyi akla getiren olaydır: o paralar çoktaaaan gideceği yere gitmiştir.
hesabın var mı? giriş yap