şükela:  tümü | bugün
  • yalova belediyesi muhasebe bölümünde çalışan reşat e. isimli bir belediye personelinin en az 22 milyon lira olduğu tahmin edilen belediyeye ait parayı bulgaristan'da bulunan paravan bir şirkete aktarması sonra da kayıplara karışması olayıdır. yalova belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden olayla alakalı suç duyurusunda bulunulduğu açıkladı.
  • yalova'dan bildiriyorum. tespit edilenin güvenilir kaynaklardan 1 milyon 20 bin lira olduğunu söylüyorlar. olay ise şöyle; belediye ihalelerinde teminat olarak alınan paralar sonradan iade edilmesi koşuluyla başka bir hesaplarda tutuluyormuş. hırsızlık bu hesaplardan gerçekleşmiş. işin teknik kısımlarını tam olarak bilmiyorum. ilerleyen günlerde göreceğiz. şimdilik suç duyurusunda bulunuldu.
  • nasıl bir muhasebe çalışanıymış, milyon liralar ile işlem yetkisi var? tek bir personel bunu yaparken başka çalışan nasıl fark etmiyor? adamın hikayesini film olarak çeksen, netflix'de izlenir, ter içinde kalmış gözlüklü bir muhasebeci, gecenin bir yarısı ofise girer ve bilgisayardan başka bir ülkeye yüklü miktarda para gönderir, kapıda bekleyen eski model arabasına atlar ve parayı aktardığı ülkeye kaçmaya çalışır..
  • yalova belediyesi chp'de olduğu için sözlükte pek ilgi çekmemiş olan hırsızlık.

belediyede muhasebe elemanı reşat e. yolsuzluk ortaya çıkınca yalova'dan en son halit güleçle görüşüp kaçıyor. yakalanınca ben belediye başkan yardımcısı halit güleç'in haber olmadan tek bir şey yapmadım diyor; soruşturma büyüyor, belediye başkan yardımcısı halit güleç tutuklanıyor.

belediyeye iş yapmış tüm müteahhitler soruşturma altında, en çok işi yapan 2 müteahhit de tutuklanmış durumdalar.

olay halit güleç ile yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen belediye başkanı vefa salman'a sıçrar mı, sıçrarsa ne olur göreceğiz.

(bkz: yiyin efendiler yiyin)
  • koşun karaköy limanına gemi kalkıyor. namusluymuş namussuz.
  • yalova belediyesi’nin denetim eksikliğinden başka bir suçunun olmadığı hırsızlık olayıdır.

olayı bizzat belediye başkanı ihbar etmiş fark edince.

ayrıca çalan şahıslar ak partinin seçmeni olan insanlar. şüphelilerden bir tek halit güleç akpartili değil fakat o da özünde sağ kökenli biri. halit güleç dışındaki şahıslar eski başkan barbaros hayrettin binicioğlu zamanında işe girmiş şahıslar ve chp’li belediye çoğu eski çalışana olduğu gibi bu çalışanlara da dokunmamış göreve geldiğinde. belediye akpli dolu. bir kısmı atanmış, bir kısmı eski belediyelerden kalma.

halit güleç başkan yardımcısı. suçu kanıtlanmamış henüz bu nedenle direkt suçlama yapmayacağım fakat kendisi hakkında bildiğim, yalovalı chp seçmeninin kendisinden hazzetmediği. hatta muharrem ince ile başkan vefa salman’ın arasının açılmasında da kendisi önemli bir faktör sanırım. başkan kendisini ısrarla kadrosunda tuttu, eğer yolsuzluk yaptığı ispatlanırsa başkanı utandırmış olacak, hem kendi itibarını hem de başkanın itibarını sarsmış olacak. bekleyelim görelim.
  • "ommo yolovo bolodoyosi cehapeli."

haberi iyi okuyun kansızlar. belki biraz ders alırsınız.
  • mehmet ali birand’ın bir örgütün para kaçırması haberinde kullandığı cümleyi akla getiren olaydır: o paralar çoktaaaan gideceği yere gitmiştir.
  • 22 milyon lira parayı adam yurt dışına kaçırıyor belediyedeki üst yetkililer uyuyor.. net hırsızlık hemde belediyedeki üst yetkililerinde içinde olduğu..
  • lan durun bi. bu ne acele arkadaş. genel seçimleri bekleyin. yanlış zamanlama.