• "üstün baget hissi için dtx-pad trampeti kullanarak gerçek bir trampet ifadesi için üç bölgeden her birinde kafa vuruşu, açık kasnak ve kapalı kasnak seslerini çalabilirsiniz. bu modelde ayrıca ride, crash ve hi-hat için 3-bölgeli çalma özelliği de mevcuttur. yeni dtx502 modülündeki davul ve perküsyon sesleri sizin en iyi sesleri verebilmenizi sağlar ve gelişmiş egzersiz araçları ve kolay şarkı kaydetme özelliği ile her zaman daha iyiye gidersiniz. usb girişi herhangi bir vsti yazılım üzerinde kontrol sağlar ve özel wave dosyalarını alabilmenize olanak verir" do-re web site
    yıllardan beri gelen davul çalma hevesi ve ilgisi olup, evde çalışmaya yarayacak harika enstrüman. dtx 502 modülü içerisinde davul ve perküsyon için toplamda 691 ses ve 128 adet melodi bulunmakta, 50 adet hazır davul seti ve ayrıca kullanıcıya boş bırakılmış istediği ses ve tona göre düzenlenebilir 50 adet boş set var.
    ritim kaçırmamak için groove check, stick kontrolü geliştirmek için tempo up down gibi başlangıç ve orta seviyede olanları geliştirebilecek şekilde tasarlanmış toplamda 8 adet eğitim fonksiyonu var. (groove check, rhythm gate, measure break, tempo up/down, change up, pad gate, part mute, fast blast)
    satın alındığında içerisinden kick pedal çıkmıyor. yalnız her ne kadar kulaklıkla çalışsanızda kick pedal zeminde titreşim yaptığı için betonu ve apartman sakinlerini rahatsız edebiliyor. bu sorunu çözme adına kendi geliştirdiğim sistem; 6 adet ayak olacak şekilde 4-5 kat yumurta kutusunu belirli aralıklarla yerleştirdikten sonra üzerine mdf plaka koyup onun üzerine halı, halı üzerine de davul setini koyunca ses baya kesilmiş oldu. (bkz: mimarların müzik enstrümanları üzerine etkisi) paranın para zamanında (28.02.2015) çok araştırdım, dolar 2.50 iken faturalı garantili 3.400 tl ye 9 taksitle aldım. do-re müzik türkiye distribütörü olmasına rağmen 4.100 fiyat çekti, internetten 3400 e 9 taksitle alabileceğimi söyledikten sonra o fiyata inse de 9 taksit yapamayacağını, ordan* alırsam garantisi olmaz veya patlak mal olabilir dediler. ürünü teslim alıp kurduktan sonra faturanın ve ürünün fotoğrafını gönderdiğimde apışıp kalmış olduklarını tahmin ediyorum.
  • yaklaşık 3 hafta önce bir adet edindim. muhteşem bir alet. appstore da dtxtouch 502 diye bir uygulama var. biraz önce youtube videosuna denk geldim.
    link uygulamanın tanıtım linki de bu. uygulama sayesinde telefondan direkt olarak tüm sistemi kolaylıkla tonlayabiliyorsunuz. tabi uygun ara bağlantı kabloları gerekmekte. henüz kabloları almadım. ama ilk fırsatta alacağım.
    ayrıca uygulamayı bir dropbox hesabına bağlayıp, kayıt falan da yapma imkanı tanıyor.

valla cihaz 10 numara zaten. anlatacak pek bir şeyi yok
  • kullanan arkadaşların soracak sorularımdan mütevellit yeşillendirmesini istediğim elektronik davul.

p.s. sorduğum soruları ve cevapları daha sonra bu entry düzenleyerek yayınlayacağım.
hesabın var mı? giriş yap