şükela:  tümü | bugün
  • fena değil, tam bir etüt gitarı. tek başına çalındığı zaman tonu gayet iyi ama yanında 2. bir gitar çalındığında sesi duyulmuyor. elixir tellerle çok ama çok güzel bir ton alınabilir kendisinden.
  • 4.5 yıl önce 210 liraya aldığım akustik gitarım.

bugün mydükkan fiyatı 520 liradır. adeta 2. el araba gibi durduğu yerden para kazandırdı gitar...

şakası bir yana fiyatı göz önünde bulundurulduğunda on nümero gitardır. yersiz beklentiler içine girmezseniz sizi yarı yolda bırakmaz, mutlu mesut yaşarsınız. japon teknolojisidir netice itibariyle.
  • parasının hakkını veren ama ucuzluğu da boşuna olmayan enteresan bir alet bu.

iyi yanları:

- bu fiyata daha iyisini geçtim benzeri yok(tu ben aldığımda seneler önce).

- jumbo kasa. gavurun warm dediği tatlı sese sahip - ki 11-52 light-medium telleri kullanınca bile bundan taviz vermiyor. 12 ve 13 tellerse zulüm oluyor.

- alet güzel titreşiyor (aka rezonans).

- işçiliği de, kullanılan malzemeler de iyi. tabi ne kadar ekmek, o kadar köfte olayını unutmuyoruz.

- alette resmen sustain için özel oda yapılmış gibi. tele vuruyorsunuz, sonra mutfakta kendinize çay koyup geliyorsunuz, hala ses vermeye devam ediyor (oha). tamam lan abarttım, o kadar da değil. ama anladınız işte.

- d'addario tellerle kullanınca (bile) kral. elixir'e filan para vermenize gerek yok. ben en son ernie ball earthwood taktım ama, ı-ıh. o yakışmadı buna. d'addario dj16-10p ise çok yakışıyor. fabrikadan çıkışta takılan telinse rakibi yok. hala ne olduğunu bulamadım, bulsam onu alacağım direkt.

kötü yanları:

- klavyesi sert ve bazen zulüm oluyor. elektroya alıştığımdan belki, sadece sap kalın gelmiyor, bare basmak (hele ki f ve f#'ta) deli edebiliyor.

- 80/20 tellere alerjisi var. illa fosfor bronz olacak. nedendir anlamadım. ha ben de 80/20 sevmem zaten, ondan benim için dert değil de işte. öyle.

- yine klavye fingerpicking olayını tatlı tatlı yaptırmıyor. bir şeyi eksik/yanlış ama tam olarak ne olduğunu bu kadar zamandır çözemedim.

- 12/13 telleri köprünün yüksekliğinden kullanamıyorum, bu da ibneliğine telleri cızırdatıyor (aka buzzing). hani bir değil iki değil.

- yazın gövde nasıl mayışıyorsa ilk beş perdede cızırtıdan kurtulmak neredeyse mümkün değil(di bu seneye dek. bu sene henüz yapmadı, nazar değmesin).

alınır mı? valla action ayarını yapacak birini tanıyorsanız filan alınır zira benim (hala) en büyük sorunum bu. yok arkadaş, çok yüksek teller ve hala buzzing yapabiliyor - ki parmaklarıma ettiği eziyet de cabası. ama gene de seviyorum keraneciyi.