şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: baslik parsellemek)
  yakinda turkiye piyasasina girecek yamaha mt-125'in bir ust modeli olmasini bekliyorum. (bkz: yamaha mt-125)
  sonucta turkiye pazarinda 125cc cok saglam rakipleri olmayacak fakat 200-250cc klasmaninda ktm duke, bajaj pulsar, sym wolf, suzuki inazuma, honda cbr gibi agababalar var. bu yuzden gelecekte sokaklarda bolca olmasa da arada sirada gorecegimiz bir motosiklet olacaktir mt-25 ya da mt-250.

  edit: hatta: http://www.visordown.com/…-mt-25-be-next/24960.html

  1,5 yıl sonra gelen edit: bişey biliyoruz ki söylüyoruz :)
 • ybr 125'den sonra kendi adıma yerinde bir tercih olacağını düşündüğüm alet-ül şukela.
 • uzun zamandır motordan uzak duran şahsımı yine sahnelere döndürmeyi başarabilecek motosiklet.

  uleyyyn yamaha!... sen adamı cidden yoldan çıkartıyorsun yafuuuu...

  eccücük de uccuz şeyedüversen negzel olceeedüüü.....
 • sabırsızlıkla beklediğim, beklerken para biriktirdiğim motosiklettir. umarım türkiye'ye gelir.
 • olsa da alsak dediğim.. tanıtılmış olup seri üretime geçmiş fakat henüz ülkemize gelmemiş mini canavar... eğer 13.000 tl falan olursa net alacağım dediğim cep herkülü...
 • r25'le karşılaştırınca karenajsız, daha alçak seleli, daha rahat ve dik oturuş pozisyonlu, görünüm olarak mt serisinin cazibesine sahip motor.

  r25'le tümüyle aynı motor bloğunu kullanacaklar. ve açıklanan verilere göre mt serisinden beklenenin aksine, maalesef bu motorun aslında ahım şahım bir torku yok. öyle ise neden "mt" yani maximum tork kategorisinde duyuruldu? bunun sebebi elbette serinin hemen her motorunun yapı olarak çok beğenilmesi, hafifliği ve diamond şasenin tutması.

  alnır mı? piyanocu adam gibi bi fiyata satarsa elbette alınır. kawasaki vn 800 classic sahibiyim. şehrin dur kalkında ise aslında pek şikayetim olmayan pulsar ns 200 kullanıyorum. "ulen elin hint malı motoru eninde sonunda dökülmeye başlar mı ki?" diye düşünürken bir yandan da japoncu bi bünye olarak inazuma f, kawasaki z250 sl, ayrıca ktm 250 bakıyorum küçük/pratik motor olarak. bu mt 250 de şimdi ciddi alternatifler arasına girdi önümüzdeki sezon için. (vergi sistemine soktuğumun ülkesi 300 cc'de bağırtmasa direkt z300'e yürürüm ayrı mevzu).

  neyse konudan sapmayalım. ben yamaha'ya her daim saygı duyan ve tasarımlarını beğenen biri olarak bu aleti denemek isterim. lakin keşke mt çizgilerinde ama mt olmayan bir motor yerine 250'lik özgün bir naked yapsalarmış ufaklık bir yarış motoru yerine şehirde daha rahat r25 sürmek isteyenler için.

  gerçi alışığız bu yamaha'nin cinsliklerine. örneğin en son mt-07'nin motor bloğundan da bence çok hoş görünümlü ama mt serisinde değil sport heritage serisinde duyurdukları retro motor yapmışlardı. (xsr700)

  retro (cafe racerımsı) xsr 700'e mt motoru tak, 250'lik yarış motoru bloğunu da mt diye sat. harbi enteresan.
 • yamaha mt 125 den sonra tasarımıyla bizleri hüsrana uğratan motor. alışık olduğumuz mat renkli mt ailesinden sonra renk seçiminde farklılık yapan endonezyalı yamahacıların suyunu çıkardığı motor. r 25 alınan motoruyla mini stunt tarzı bir motor olabilir ancak. tork yok ama bir master tork adı ile satışa girecek. mt 125 gibi bir motordan sonra ilk izlenimleriyle beklentinin çok altında geldi.
 • internette aratıyorum mt-25 diye arkadaş endonezyadaki hesap makinesi ile çekilmiş videolar çıkıyor genelde karşıma, meğerse bu arakdaşın uluslararası ismi mt-3 imiş. bizim gibi 250cc vergisi olan ülkelerde 320 yerine 250 cc olarak mt-25 adında çıkaracaklarmış.

  kardeşi mt-125 daha yakışıklı lan. o kırmızı renk ne allasen, kurye motoru gibi çıkmış fotolarda.
 • yamaha'nın türkiye sayfasına teşrif eden motor. fiyatı bilgisi henüz yok. umarım makul bir fiyat olur.

  mt-25