şükela:  tümü | bugün
  • yamaha'nın xt125'in yerine üretmeye başladığı yeni enduro başlangıç modeli. selefinin 10 hp'lik gücüne karşılık 15 hp'lik sıvı soğutmalı bir motoru ve 930 mm sele yüksekliği var. gayet de yakışıklı olmuş yeni haliyle.

yalnız, ithalatçı firma olan beldeyama, bu motoru sipariş üzerine getireceğini duyurmuş. sitelerinde fiyat da belirtmemişler. sağdan soldan duyduğum kadarıyla 4,500 euro civarı olacağı söyleniyor. bu kadar yüksek bir fiyatla piyasa payı ne olur bilemiyorum tabi.

http://www.beldeyama.com.tr/…y.php?k_id=10&u_id=295
  • hayvani sele yüksekliği dışında her türlü gideri var bunun.
  • yamaha' nın xt serisinden sonra yeni bir tasarımla ortaya çıkardığı küçük enduro.
    aslında motorundan, tasarımına, yüksekliğinden kabiliyetlerine kadar hemen her şeyi değişmiştir.
  • yine ybr 125 motoru uygulanmış cross görünümlü commuter sınıfı bir motor ise afedersiniz türkiyede bir sike yaramayacak motordur.
  • bir ybr 125 motorunun kullanılmadığı, bilhakis daha yüksek tork, daha fazla beygir ve 6 ileri şanzıman ile taçlandırılmış bir motor ile donatılmış, yerine göre mini enduro, dual sport ya da soft cross olarak kullanılabilen makinedir.
  • 7 sene önce bmw gs 1100 ümü satarak bıraktığım motorculuğuma bir iki gün içerisinde bu motordan satın alarak döneceğim. attan inip eşeğe bineceğimin farkındayım fakat işe gidip geleceğim ve arada haftasonları çamurlu bir arazide gezinti yapabileceğim fiyat ve gövde olarak ince bir motor olduğunu düşünmekteyim. inceliğinden ve hafifliğinden ötürü de trafikte rahat gezeceğimi düşünüyorum. bu motora sahip olan var ise hibrit lastik önerir mi ve de stickerlarını nereden bulabilirim sorularıma cevap verirse sevinirim. saygılarımla.
  • selesinin sertliği dışında şehir içi kullanımı oldukça keyifli olan motor.aynı zamanda yakıt konusunda da çok başarılı
    (2.44–3.10lt /100 km) şehir içinde kullanayım arada da doğa'ya kaçarım dağ bayır gezerim diyen bünyelere ilaç gibi gelir fakat boyunuz 180 altında ise test etmeden almayın.
  • yaklaşık 5.000 kilometre yol tecrübesi edindiğim cross motor.

şehir için ideal, uzun yol için pek ideal olmayıp;

su soğutması ile asla yarı yolda bırakmıyor, sele 'uzun yolda' rahatsız edici, yine duruma göre uzun yolda motor küçük kalabiliyor. kasislere kaldirimlara ve hatta arazide engebelere "bana mısın?" demiyor. kronik bir arıza gözlemleyemedim.