şükela:  tümü | bugün
 • bu günlerde gittikçe popüler olmaya başlayan maxi scooter ile scooter arasındaki boşluğu doldurması amacı ile üretilmiş 250cc'lik scooter.
 • kimse de oturup hakkında 2 kelam etmemiş ya ona hayret ederim...

  haziran 2013 itibariyle sahibi olduğum moturum. istanbulda şehir içi kullanımda gayet atak, gayet dengeli ve yakıt konusunda da bir o kadar da cimri bir motor kendileri.

  tek silindir, sıvı soğutmalı, 4 zamanlı bir model.

  deposunu doldurarak 300-320 km arası yapıyorsunuz. deposu 11.8 lt. yani ortalama bir arabanın 4te biri kadar yakıyor diyebiliriz.

  ancak xmax'ı kendi sınıfndakilerden ayıran en büyük artısı kesinlikle ve kesinlike bagajı. sele altında 2 tam kask artı katlanarak konabilecek bir mont kadar bagaj var ki bu sınıfta eşi benzeri mevcut değil. arkaya topcase takmasanız da gayet güzel ve yeterli bi bagajı var vesselam...

  oturuş pozisyonu çok rahat, sürücüyü yormuyor.

  diğer bir artısı ise lastik ebatları. scooterların en büyük handikapı olan küçük lastik olayı xmaxta birazcık daha büyük jant kullanılarak hafif bi çözüme ulaşmış durumda.

  ayrıca gene bu sınıfta görmeye alışık olmadığımız abs fren sistemi var ki abs hakikaten çok işe yarıyor.

  maximum torku;21 nm/6000 devirde.
  max gücü; 15 kw/7000 devirde.
  ağırlığı abs olan modelde 184, abs olmayan modelde ise 180 kg.

  yani velhasılı kelam istanbulda trafik keşmekeşinden sıyrılmanın en güzel yolu olan motosiklet, şehir içinde moturun en rahat şekli olan scooter kullanayım diyorsanız bu motur sizi mutlu edecektir.

  motur hakkında bilgi edinmek isteyenler yeşil ışığımızı yaksın. elimden gelen yardımı yapmaya çalışırım.

  son olarak

  aha bu gösterge paneli;http://ondermotor.com/…-scooter-x-max-250/2154.jpeg
  bu da moturun kendisi; http://motoprofi.com/…_sport_edition_2011_1_lgw.jpg
  bu da bagajı; http://img857.imageshack.us/…g857/8359/img0158n.jpg
 • ilk ciddi motor deneyimimi az önce kendisiyle gerçekleştirdiğim ve ehliyetimi aldıktan sonra da muhtemelen yola kendisiyle devam edeceğim keyifli motor. daha önce söylenmiş; ama bagajını görünce bir "maşallah" çıkarıveriyor ağızlardan.
 • momo design makyajı ile epey can yakacağı belli olan, kafaları allak bullak eden atılgan motosiklet.
 • dün sahip olduğum müthiş motorsiklet scooter.kullanım olsun rahatlık olsun beklediğime değdi gerçekten. nasıl olur da bu başlığın bu kadar boş kaldığını anlamadım. 10 numara 5 yıldız motorsiklettir.
 • sıfırları mart 2014 itibarıyla abs'siz 12.150, abs'li 13.150 lira olan scooter.

  edit: mayıs 2014 itibarıyla fiyatları abs'siz 12.800, abs'li 13.800'e çıkmış scooter. sürekli yükseliyor efendim durduramıyoruz.
 • yana yakıla ikinci el maxi scooter arayan beni kendine kitlenmiş olan motor. çok model yok aslında 250'lik sağlam birşey alacaksanız ancak yamaha, japon, satarken değer kaybetmeme gibi artıları olduğunu duyuyorum hep.

  ekstra tavsiye verecek ve ya satıyor olan sözlükçülere bir mesaj kadar uzaktayım.
 • paramı hazırlayıp alamadığım motordur.

  kodumunun yamahası ibneliğine mi yapıyor anlamadım ama, her bayiye 3'er tane siyah ve beyaz yolluyor. lan sikikler. sanki 25000 tl ye motor satıyonuz. o motor nasıl geçen senelerde peynir ekmek gibi satıldıysa bu sene daha güzel yaptığınız için ramazan pidesi gibi satılacak. hayır 2. el alalım diyoruz bayiden pahalıya satıyor pezevenk satıcılar. bayileri arıyorum, abey 3 dene gelecek onlarda şimdiden satıldı. sikik arkadaşım o zaman ilanını kaldır. geleceği tarih yaz amına koyim. ben bir şeyi satın alamadığım için bu kadar sinirlenmemiştim hiç. bodrum'a kadar her yeri aradım. yok arkadaş.

  hayır bir de ama parlak siyah ya da beyaz verecekler. alıp egsozu götüne sokucam o satıcının o olacak. yamahanın sitesine bakıyorsun mat gri renk ile rezidanslarda bilmem nerelerde fotoğraflar. lan ibneler koysanıza siyahını beyazını. yook. ama en az üretilen de o mat gri. yolda yan yana görsen farklı motor sanırsın ama fiyat aynı.

  neyse şu motoru bi alayım deneyimleri de yazarım buraya.
 • 2014 modelinin mat grisi ve siyahı mükemmel görünüme sahipken, beyazını alacağınıza gidip uğur mondial alın diyecebileceğim, çok başarılı bir maxi-scooter.