• standart abs, çekiş kontrol, anahtarsız kullanma, torpidoda çakmak şarjı, blue core yakıt tüketimi teknolojisi, led farlar, ayarlanabilir ön cam, x max 250'ye göre son derece yumuşatılmış süspansiyonlar gibi özelliklere sahip, yamaha'nın piaggio x10 tarzı lüks orta boy scooterlara rakip olarak çıkardığı 300 cc'lik xmax modeli.

50 cc fazlalık ile %37'lik ötv dilimine girdiğinden 28.000 lira civarı çıkış fiyatıyla uzaktan baktırıyor.

edit: bildiğim kadarıyla yamaha'nın avrupa pazarını hedef alan max serisi scooterları italya'da tasarlanıyor ve üretiliyor. yamaha italya sitesinde de x max 300 satış fiyatı, 5.690 euro olarak görünüyor. yani bugünkü kurla 22.500 lira civarı.

devletin şu motor üzerinden cebine attığı 5 bin küsür lira mı, yoksa asgari ücretin 1.300 euro civarı olduğu italya'da bu motoru 4, bilemedin 5 maaşınla alabiliyorken, asgari ücretin 1.300 lira olduğu türkiye'de bu motoru almak için 22 maaş gerekiyor olması mı daha çok sinirlendirmeli bilemiyorum.
  • 2019 modelini 10bn kmdir kullandigim maxi scooter. sehir ici, uzun yol, agresif, sakin karma kullanimda 100 km/2.8 lt ortalama yakaliyorum. konfor olarak biraz zayif olsa da devirlenmesi ve 90-110 arasi seyirdeki stabilitesi gayet tatmin edici. uzun sure satmayi veya degistirmeyi dusunmuyorum.
hesabın var mı? giriş yap