şükela:  tümü | bugün
 • commuter sınıfında tek geçilesi motosiklet.

  125 cc'lik bu taşıt, yakıt tükeminde son derece tutumlu, performansta ise sınıfının yüz akıdır. yedek parça ve servis üstünlüğü de düşünülünce, kuryeler tarafından bu denli tercih edilmesi doğaldır.
 • everest'e çıkmış alet. hikayesi için;
  (bkz: http://www.beldeyama.com.tr/…aberler2.html#everest)
 • inşallah 2005 model bir tanesine gelicek hafta sahip olacağım motor.
 • uzun arayışlardan sonra sorup soruşturup en iyi başlangıç motoru, en iyi commuter, parçaları en yaygın motosiklet, servisi en yaygın motosiklet, ikinci el değeri en yüksek commuter gibi bir sürü özelliğinin farkına varınca, motosiklet kullanmaya başlamak için en iyi alet olduğuna karar verdiğim, ehliyeti alır almaz da bir tane almaya niyet ettiğim alet. olasılık temmuzun ikinci yarısı çekiyorum bir tane...
 • başlangıç için çok iyi bir motosiklet olmakla birlikte, motosiklet kültürü oluşmuş ülkelerde ilk sahibinde 50.000-60.000nci km'sini yapmış, sahibiyle arasında duygusal bağ yaratmış alet. sadece bir başlangıç motoru değil yani. "commuter sınıfında bir motosiklet benim bütün ihtiyaçlarımı karşılıyor." diyebilen insanların da tercihidir ybr 125.

  8000 rpm'de 12,5 beygir güç üreten bir motoru vardır ayrıca.
 • 4ay-6000km'dir benimle beraber yol alan canım motorum. düşük ccli olduğu için az yakar yaktığına göre fazla bile gider. 100km'de 2,5litre 95 oktan kurşunsuz benzin yakar (bir depo ile 450km) ve düz yolda 90-95, yokuş aşşağı allah ne vardiyse diye abanırsanız da 115-120km gibi bir hıza çıkabilir. ufak tefek ve hafif bir motor olduğundan başlangıç için idealdir, hatalarınızı affeder ve dar dönüşlerde sizi yere yapıştırmaya müsait değildir. cc'sinden beklendiği üzere inanılmaz seri, atak falan sayılmaz ama yine de ışıklarda arabalardan mutlaka daha önde kalkarsınız. eğer hızlı gitmek istiyorsanız 4. viteste biraz sıkıştırıp redlineı biraz geçtikten sonra 5'e atmanız gerekir. tek silindirli olmasına rağmen balancer sistemi ile neredeyse titreşimsizdir, titreşim 8bin devirden başlar ki o da ancak sağ elcikte ve pegde hissedilir, koltuğa bu titreşim yansımaz. üzerinde gelen sakura marka lastikleri oldukça dandiktir ve suyu gördü mü hemen kayma eğilimindedir ve tubeless değildir ne yazık ki. biraz yavaş olduğunu göze aldığınız sürece pek tabii şehirler arası yollara çıkabilirsiniz ancak bu yollardaki türbülans ve rüzgar faktörü yolda canınızı sıkabilicek boyutlara ulaşabilir. makinesi oldukça sorunsuzdur zaten kuryelerin tercih etmesinden anlaşılmaktadır. düştüğünüzde eğer usturuplu düştüyseniz sadece kırılan sinyalle kazayı atlatabilirsiniz zira motor ergonomisi yüzünden depo kısmından yere pek değme şansı yoktur. şehir içinde sıkışık trafikte kullanımı kolaydır şöyle ki direksiyonunun turu fazla olduğundan zrt diye şeritler arasında gidip gelebilirsiniz. uzun lafın kısası arada sırada kısa mesafede şehir dışına çıkar, sehir içinde deli gibi gezerim zaten motoru da yeni öğreniyorum diyorsanız sizin için biçilmiş kaftandır.
 • red sonjam benim.
 • zincirinizi 2 ay yaglamasanizda gidebilen, kaza yapip yolunuza devam edebileceginiz son derece dayanikli bir motorsiklettir.kullanicisiyla arasinda duygusal bir bag olusturdugu da dogrudur.
  (bkz: duygusal baglar)
  (bkz: kimyasal baglar)
  (bkz: yan capraz baglar)
 • 118hp lik bir tork canavarından inip de 10hp lik bu commutere bindiğimde bir an olsun bana "bu ne ya" dedirtmemiştir. satın alınırken ödenen fahiş vergi de dahil olmak üzere kendisine verilen her kuruşun hakkını fazlasıyla veren, şehir içi mobilizasyonunu en ekonomik ve konforlu şekilde çözen, kimi kuryelerin altında 150 bin kilometreyi devirdikten sonra hala bariz bir piston ovalleşmesi sorunu baş göstermeyen, gelmiş geçmiş en problemsiz commuter...
 • ybr 125 city versiyonu, far ve siperlik tasarımıyla honda cbf 150'ye benzetilmiş efsane. gerçi bu tasarım önceden de varmış, insane'den öğrendiğim kadarıyla. yalnız bu kez, tüpsüz lastik ve farklı jant ile biraz daha değiştirmişler.
  yine de klasik stil yuvarlak farlı modeli bence daha sevimli.
  (bkz: http://www.beldeyama.com.tr/…05ybr125_right_red.jpg)
  (bkz: http://www.beldeyama.com.tr/…oto/ybr125_kirmizi.jpg)

  uzun mesafede otoyola vurmak için elverişli değilse de, biraz hafif bir motor olduğu için üzerinde boğaz köprüsünü geçmek sert rüzgarda tırstırıcı oluyorsa da, hafifliği, kıvraklığı şehir içinde kullanım için ve yeni başlayanlar için kendisini ideal bir motor yapıyor. motosiklet kullanmaya geçen sonbaharda başlamış biri olarak, çok iri yarı insanlar dışında tüm yeni başlayanlar için severek önereceğim süper motor.