şükela:  tümü | bugün
  • ariel zeitoun 'nun yonetmenligini yaptigi 2001 yapimi, 90dk. lik fransizca aksiyon - drama filmi.
    afisine bakip, internetten bi iki yorum, konu hakkinda bisiler okuyup gittik gorduk. neymis efendim... alakasi yokmus tabi. sen git kafanda "film soyle bisi" gibi bi dusunceyle, sonra "bu da neydi ya aman" de cik. olur mu, olmaz tabi. filme bisiler bekelyerek gitmemek gerekmis bunu bi kere daha ogrenmis olduk, umdugunu bulamiyinca kaliyosun ondan sonra oyle salak gibi.
    hea film cok mu kotuydu, hayir o kadar da acimasiz olmamak gerek, kapitalizme gayet guzel atifta bulunmus sayin luc besson. efendim o polislerin, politikacilarin, doktorlarin pu$tluklarini (diyicem affiniza siginarak) bir gusel sermis gozler onune. irk ayrimini, zengin -yoksul insanlarin yasam kosullarindaki farkliliklari irdeleyerek duygusalligi da unutmamis, gozlerimizi doldurmaya cabalamis ama bana gore vasat film iste sonuc itibariyle.
  • taxi edalı bol aksiyonlu fransız filmi. kovalamaç sahneleri pek güzeldi, çıtırdı, çerezdi. bir de son dönem fransız filmi klasiği olarak kendi polis teşkilatlarını taşak oğlanı yapmışlar yine..
  • luc besson yönetti diye çok şey bekleyerek gittiğim hayal kırıklığına uğrayarak döndüğüm filmdir.afişine bakıp daha hareketli hoplamalı zıplamalı bir şeyler bekliyorken insanı kabız eden duygusal sahneler klişe karakterler körgözüne parmak mesaj verme kaygıları buldum üzüldüm.film boyunca birazcık hareket olsun diye bekledim, oldu da ama "tamam senin içini yeterince baydık mesajını da aldın hadi şimdi gençler bi iki zıplasın da kendine gel" diyen senaristin lütuf buyurmasıyla ancak filmin sonuna doğru oldu ne olduysa.
    hadi bu kadar ağır tutmuşsun tempoyu bari bir iki karakteri biraz derinleştir öne çıkar ordan avutalım kendimizi, sanatsal içerikli fransız filmi izledim kültür mantarı oldum diyebileyim diye bekledim ama onun yerine yapay,sulu zırtlak varoş edebiyatı buldum,delikanlılığın kitabını fransızca yazmaya uğraşan farklı ırklardan bir grup alişan buldum,mahsun kırmızıgül'ü aradı gözlerim, bir onu bulamadım.
    toplam 30 dakikayı geçmeyen eğlenceli bir kaç sahne ve mcm'de bol bol dineleyebileceğiniz ve fakat benim hiç dinlemediğim fransızca hip hop müziklerden başka bir şey kalmadı aklımda, belki bir de kalbi delik çocuktan aldığım göçmen sezercik tadı hepsi o kadar.
  • hemen hemen son dönem tüm fransız filmlerinde işlenmiş olan kendi polis teşkilatını tiye almaları dışında filmden akılda kalan başka bir şey olmayan, beklentileri hayal kırıklığına uğratmış vasat altı bir film.
  • he man tarzı ellerini kaldırıp yamaksi diye bağıran tiplerle biten film. 90 dakika atlama zıplama oraya buraya koşma. amacına ulaşılmış gereksiz atlamaları zıplamaları komik olmuş tad vermiş. bu arkadaşların taxi 2'de ki ninjalar olduğu da es geçilmemeli. zaten abik gubik heryerde zıplayan adamlar da aynı tadı vermiş...

izlyein eğleini en azından izlerken sıkılınmayan bir film.
  • gerçek bir hikayeden uyarlanmış hoşça vakit geçirtebilecek eğlencelik film.. ne daha azı ne daha fazlası..
  • hayatımda gordugum en yaratıcı "intihar eden insanı kurtarma" sahnesine sahip film.
  • aksiyon gencligini anlatan bi fransiz filmi.
  • ayni yonetmenin* eseri olan taxi serisi kadar ilgi cekmesi hayali ile yapilmi$, ancak beklenen tepkiyi alamami$ adrenalin yuklu film.