şükela:  tümü | bugün
  • sözlükte o kadar iyi yazan çaylaklar varken bazı hıyarların nasıl başlık açma hakkı varsa o insanın da dibine kadar gülme hakkı vardır.
  • sana mı soracağız, kerkenez.
  • eğer güleceksem yamultmaya razıyım.
  • "nizamisiz" yazabilecek kadar eğitimsiz birinin ekşi sözlük'te başlık açmasına izin verilmesi kadar "ayıp" bir durumdur.

(bkz: nizami) vs. nizamsız, gayri nizami

tanım: mutlu olma hakkını özgürce kullanan, doğal insandır.
  • parası olmadan da gülebilen, dünyanın en mesut insanıdır. fotoda üstteki gudubet bendim, parayla alttakine dönüştüm. öncesinde de sonrasında da hep gülerim, gülmek iyidir. paran yokken gülebilmek daha da iyidir.

gülümsememi güzelleştiren melih erkul, ellerin dert görmesin.

görsel
  • “insanlar ne der?” diye yaşamayan. hayatını kendi şekillendirip, başka insanlara aldırmayan güzide insandır. bu hayatta çoğu pişmanlığımız başkalarına aldırıp yapmadığımız, içimizde hep bir ukte kalan hayaller olmuştur. en doğrusunu ve güzelini yapmaktadır. bizi güzel kılan aslında farklılıklarımız değil miydi?
  • sizin gibiler yüzünden özgüven eksikliği yaşamayı reddeden insandır.

23 sene çarpık dişlerle yaşadım, ortamlarda doğru dürüst konuşup gülemezdim insanlar görmesin diye. çünkü burdaki yazar gibi bazı hayvan oğlu hayvanlar rahatsız oluyor veya dalga geçiyordu. 24 yaşımda tel taktırdım, iki sene de tel var diye gülemedim. bir senedir hayvan gibi gülüyorum ama allah belanızı versin yine de.
  • bırakın arkadaşım herkes gülsün özgürce. mutlu olsun insanlar rahat rahat göstersinler bunu, insanların mutluluğu ile ne alıp veremediğiniz var?