şükela:  tümü | bugün
 • tavuklar, kendi kesilen kafalarından, ayaklarından, bağırsaklarından, iç organlarından, tüylerinden ve akan kanlarından yapılan yemleri yiyor. bu yöntemle yapılan yemler, çok proteinli olduğu için tavuklar kısa sürede gelişiyor.

  yok artık neler yiyoruz.
 • az önce fox haber ile öğrendim ki bu tavuklar beyinde süngerleşmeye neden oluyormuş.

  insanlardaki aptallık yalnızca yetişme, eğitim vb. faktörlerin sonucu değil. ab bu uygulamayı tamamen yasaklamış ama bizdeki tavukçular 5 yıl daha istiyormuş.

  aptal olmak şu coğrafyada doğmanın olağan sonucu.
 • 2011 yılında uygulama kaldırılmış ve tavukçulara 5 yıl süre verilmiş. az önce izlediğim üzere tavukçular bu sürenin uzatılmasını istemişler. halka yamyam tavuk yedirip ceplerini doldurmaya devam etmek istiyorlar.
 • (bkz: cloud atlas)
 • tavuk yeminin 3 kompenenti vardır bunlar mısır, balık unu ve soya fasülyesi küspesidir. major bildiğiniz firmalar bunlar dışında antikoksidiyal ilaçlar kullanır o kadar. tavuk ürünlerinden protein kaynağını elde etmek gibi bir program yoktur tavuk endüstrisinde.

  deli dananın mesela çıkış sebebi buydu; hayvanlara, besi hayvanlarına özellikle de hayvansal katkılı şeyler yedirdiler ve etkeni prion olan bse, scrapie vs. çıktı.

  tavukta böyle bişey söz konusu mu bilemem büyükbaş hayvanların yemlerinde kullanılan bu katkılar yine büyükbaş yan ürünlerinden geldiğinden bu sonuç ortaya çıkmıştı. tavukta ise balık ürünleri kullanılmakta, bu durum beyin süngerleşmesi yani deli dana benzeri bse türevi bir hastalığa neden olur mu, bu mümkün mü? işte o konu hakkında bilgim yok ama aksini kanıtlayan bir şeye de rastlamadım.
 • son yıllarda üretilen tavuklar çok lezzetsiz, et değil saman gibi. demek ki nedeni tavukları tavukla beslemekmiş.. düşünmek bile mide bulandırıcı. antibiyotikle beslenip çok hızlı büyüyen tavuklar bir ay içinde kesilmezse, aşırı büyümeye başlayıp hatta patlıyormuş. tavuk yemekten vazgeçmek için yeni bir nedendir yamyam tavuk gerçeği.