• geç keşfettiğim için hayıflandığım, "yan kalbim yan külden adam olur san" kısmıyla beni benden alan bir şaheser. an itibariyle dinleyip başka diyarlara doğru süzülmekteyim.
  • bazen dinlenmesi bünyede tahribat yaratan çok çook güzel şarkı. bağıra bağıra söylenmiyor, dinleyip rahatlanmıyor sadece acıtıyor ama iyi geliyor bir şekilde iyi geliyor.

--- spoiler ---

özlemek

--- spoiler ---
  • "yan kalbim yan külden adam olur san
    yan kalbim yan kaçamazsın sevdadan

gözlerim dalıyor aman sen neredesin
    herkes geliyor aman sen neredesin"

cok yananlara yanıp da kul bile olamayanlara, gözleri daldıkca bekledikleri gelmeyenlere, gidip de gelmeyenlere sözcü olmus sarki.
  • nilgün'ün bir şarkısında geçer, çok da güzeldir.

yazılan kadarını yaşar insan
    ne eksik ne de fazla inan
    bazen karışır da hayalle sevdan
    yalansin, oysa gecer zaman..

yan kalbim yan
    giden unutulur, sen sana yan
    sus kalbim sus!!!
    nasibin yok senin aşktan

görünen kadarını bilir insan
    ne eksik ne de fazla inan
    bazen karışır da hayalle sevdan
    yalansin oysa gecer zaman

yan kalbim yan
    giden unutulur sen sana yan
    sus kalbim sus!!!
    nasibin yok senin aşktan
  • prangalar, kepenkler, motorsikletler, allah belanı versinler kullanmadan safi aşk kelamlarıyla tertemiz sitem edebilmiş şarkı.
  • geçen gün tesadüfen radyoda çalmaya başladı.. önceden de dinlerdim de hep bir eksik olurdu dinlerken.. hoş, şarkı zaten eksiklikler üzerine kurulu.. neyse.. işte geçen akşam buldum neyin eksik olduğunu, terliklerimle koştum hemen, keşkül efendi şaşırdı önce halime, bir kedi gülümseyebilir mi?.. gülümsüyordu resmen.. hayatımda ilk defa bir kediyi 25 yaşında aldım kucağıma, yatırdım dizlerime.. ben hayatımda ilgiye bu kadar muhtaç bir canlı daha görmemiştim.. uykuya daldı hemen.. gözlerim de daldı ama ne gelen ne giden vardı..
  • bir emir.

"bu şarkıyı dinledikçe gözlerin dolacak ulen!"
  • dinlemeden önce ''dikkat! iç acıtabilir'' uyarı levhasının bulunması gereken şarkıdır. bir de eylem atmaca'nın sesine neden aşık olunmalı, neden bu kadın dinlenmeli sorularına kapak gibi cevaptır.

--- spoiler ---

herkes biliyor ama
    sen neredesin?

--- spoiler ---
  • ezginin günlüğünü sevme nedenlerinden biri.
  • melankolinin içindeyken kalbi yakandır.
    "külden adam" olmuyor o kül adamı yakıyor ancak..
    çekmecemdeki resmi yırtmışken,sende her şey iyi giderken(daha iyi olsun) bende nafile dönmeye devam ederken dünyanın çarkı benim ağıdımdır.
    şimdi sen ikimizin taşıdığı koca hayatı bana ceza diye bana hediye ettin ya..notaların aşkıma ağlayışıdır bu -sadece- şarkı.
hesabın var mı? giriş yap