şükela:  tümü | bugün
  • talihsiz bir olay.

servis hemen sıyrılmaya çalışmış. elektrik nedir, elektrik emektir.
    öncelikle elektrik hattından yangın çıkması için, o bölgedeki kablolardan çok yüksek akım geçmesi lazım. yani arızalanan ve ona rağmen çalışan bir şey olması gerekir.

1- evet led far sonradan takılmış. peki araç kapalı halde led farlar çalışıyor mu? hayır. demek ki led farları geçelim.
    2- double din: araç kapalı halde double din çalışıyor muydu? hayır. bunu da geçelim.
    3- sonradan takılan alarm sistemi: hangi kablolar üzerine takılı? bağlantı yaptıkları besleme hattına sigorta takılı mıydı?

sonuç olarak olmayan veya görevini yapmayan bir sigorta bu duruma neden olmuştur.
  • (bkz: dostunla ye iç alışveriş etme)

atasözü akıllara gelir.
  • alarm sistemi için çakmaklıktan besleme alınmışsa yangın çıkmasına rağmen sigorta atmayacaktır ki, böyle olsa servis ve pejo bu işin içinden kolayca sıyrılırdı.

bunun dışındaki bütün alternatifler için üretim hatası diyebiliriz.
    çoğu satıcı ve servis gibi pejo yetkilileri de cebe indirdiği paraya bakıyor anlaşılan.

böyle bir olay avrupa'da yaşansa en kısa sürede mağduriyet giderilir, hatta tazminat teklif edilirdi ama avrupadaki firmaların da artık türkiye'ye bakış açısının değiştiğini görüyoruz.

muhtemelen türkler bu kadar şeyi sorun etmez, zaten berbat bi hayatları var şeklinde düşünüyorlar.

(bkz: türklerin ahlaksızlığa pratik zeka demesi)

benim için servisin ya da bayinin yanlışı, markanın yanlışıdır. iti kopuğu yetkili yaparsan, sen de öylesin demektir.
    opel gürses rezaletinden dolayı opel'e
    sıfır boyalı araç rezaletinden dolayı bmw'ye
    sıfırken 200 km'de pert olan dsg'li vw içinn vw'e
    bu olaydan dolayı pejo'ya
    acayip gıcığım. ayaklarını denk alsınlar.
  • peugeot'a yavaş yavaş sıcak bakmaya başlamıştım ki bu başlığı okudum.
    güle güle önümüzdeki 10 yıl üretilecek olan tüm peugeot modelleri...
  • rezalet gibi rezalet olmasına rağmen başlığı açanın efendiliği sayesinde rezalet olarak yazılmamış rezalet.

ülkenin her yerine yayılmış olan yozlaşmanın sonuçlarından biri daha.

düzeltecek ve direnecek olanlar yine bizleriz.

gündemde tutulması gereken başlık.

başlığı açana önerim doğrudan peugeot global customer support ile temasa geçmesi.

türkiye her alanda bitti maalesef.
  • türkiye'deki en kötü satış ağına sahip firmanın yaşattığı rezalettir.

1,5 sene evvel yekten araç satın almak niyetiyle bunların bayisine gittim. duruma göre ufak bir kredi kullanacağım veya peşin alıp çıkacağım yani. öyle kurulmuşum. indirimli liste fiyatı üzerine boya koruma+ garanti paketi falan dayattılar. yoksa arabayı satmayız dediler. s.ktiri çekip devam ettim. ulan siz kim köpeksiniz, zorla paket satacaksınız müşteriye.

sonradan birkaç defa aradılar ama iş işten geçti tabii.
  • keşke araçların estetiği kadar servis ve ilgilenenleri de güzel olsa.
  • şu rezalet marka verilmeden hangi firma diye sorulsa peugeot derdim direkt olarak. daha önce de yazmıştım. peugeot eğer bu kadar kötü bir şöhrete sahipse kesinlikle bunda en büyük pay peugeot türkiye'nin ve servislerindir.
  • cidden bende şu son 6 aydır peugeot son yıllarda iyi gibi 308 yada 3008 gideri olan modeller alınır aslında, donanim da iyi diyordum ki böyle bir şey çıktı karşıma. ıster istemez bu haberden sonra tekrar ısınmak zor olcak. ayni hisleri citroen icinde besliyorum bakalım onlarin ne rezilligi çıkacak. şaka maka kimsenin beğenmediği renault vs. bile böyle sacma seylerle karsimiza çıkmıyor bi bunlar anasini satayim.

edit: insallah sorununuzu çözerler. binbir zorlukla para biriktirip, kredi çekilip alınıyor o arabalar. böyle sacma sebeplerden insanin emekleri gitmemeli.
  • türkiye yetkili servisleri yüzünden mercedes ve bmw'den sonra peugeot'nun da alınmayacak araçlar listesine eklenmesine neden olan üzücü olay. geçmiş olsun.