şükela:  tümü | bugün
  • babutsa adlı grubun bu aralar ortalığı sallayan şarkısı.biraz pop, biraz oryantal, biraz yunan tınıları ve üzerine arabesk gırtlak.farklı bir karışım olmuş.

klibi de ayrı hoş, özellikle aralarda göbek atan hatun oldukça dikkat çekici.

https://www.youtube.com/watch?v=tujlnlnzdze

edit: trip sağolsun, ölen link değiştirildi.

edit büdüt: müyap patlayınca, linki yapımcı şirketin kanalınınkiyle değiştirdik.

edit büdüt hüdüt: yapımcı şirket değişince linkin adresi de değişmiş, bi yerinde dursun şu linkler beyaa!
    neyse, yine tazeledik.
  • toplu taşıma araçlarında kesinlikle dinlenmemeli. insanda bir kıpırdaklık yaratıyor kendinizi tutmak için ya da az buçuk oynaklığınızı tatmin için yapmadığınızı bırakmıyorsunuz zavallı bünyenize . gizliden parmak şıklatmalar mı dersin, daha kıpırdanmayayım diye kıçı koltuğa yapıştırmalar mı dersin...
  • ibrahim tatlısesin bu şarkıyı almak için 100bin dolar (yoksa euromuydu) verdiği söylenmektedir.
  • sadece kıbrıslı insanlardan çıkabilecek bir şarkı neden mi? hiçbir türkiyeli yanayım demez de ondan. haa anlar ama hayatta kullanmaz yanayım lafını. ama kıbrıslılar çok kullanır. yanayım gardaş, siktir et gendini gibi. o yüzden insanların ilgisini alakasını çekmiştir. basit sözleri ile bence çerezlik günlük şarkı litaratürüne yeni kelimelerle şarkı yapma yolunu açmışlardır.

tabi ebru gündeş gibi de, sus mu geldi aniden susmayan dudaklarına gibi şarkı da yapın demiyorum türkçeyi kirletin de demiyorum ama kıbrıslıların konuşma dilinde kullandığı basit kelimelerden güzel şarkılar yapılabiliyor işte kanıtı.

mesela türkiye'de yetişmiş bir sanatçı bu şarkıyı şöyle yapardı.

yanarım yanarım ateşlerde yanarım
    o kırmızı dudağından bir öpücük alıyım.

bakın ne kadar da ağzı yoran enteresan bir şekilde darlayan sözler haline geliyor. ama kıbrıslı arkadaşlar ne de güzel söylemişler,

yanayım yanayım ateşlerde yanayım
    o kırmızı dudağından bir öpücük alayım.

gardaş şarkıcığımız güzel oldu değil?
  • klibinin arka planındaki dönen alev-ateş animasyonları alıntı olan parçadır..

eğer animasyonları rapidshare gibi sitelerden edindilerse ve bu klibi de dijital juice grubu farkeder ve arkasını aramaya kalkarsa işleri zor.*

klibin visual effectçilerine sesleniyorum. alev animasyonu yapmak o kadar zor değil gençler biraz uğraşsanız ortaya bişeyler çıkar.*

birde link verip destekleyelim entry mizi;

http://www.digitaljuice.com/…0&cid=8&tab=t3#gallery
  • sabah nihat sırdardan dinlemek, babutsa'dan dinlemekten çok daha keyifli olan şarkı.
  • son zamanların en eğlenceli şarkısıdır. yazık ki şarkıyı keşfettiğim an bir kehanette bulundum ve gerçekleşti. arkadaşlarıma bak görürsünüz ibrahim tatlıses kesin bu şarkıya el koyar demiştim, gerçek oldu. şimdi iyice eeaaaay efektleriyle remix yapılacak ve şarkı mundar olacak diye korkuyorum. bu arada söylemeden edemeyeceğim, grubun bayan solisti peri aziz oturduğu yerden bu kadar işveli ve güzel dans ediyorsa lütfen bir sonraki klipte ayağa kalksın ve arz-ı endam etsin.

(bkz: buradan yetkililere sesleniyorum)
  • ibrahim tatlıses tarafından katledilmemesini gerçekten istediğim şarkı. ayrıca yeri gelmişken yazayım ki biri ibrahim tatlısesi durdursun; buradan sesleniyorum: "daha çok insana dinletiyorum, şarkıyı meşhur ediyorum" ayağına katlettiğin kaçıncı şarkı bu sayın kırca? bari bu şarkının rum ezgilerini katletme, şimdiden gırtlak nağmelerin çınlıyor kulaklarımda...

*
  • bu sabah itibariyle nihat sırdarın güney kore seyahatinde, bir eğlence merkezinde* remixini çaldırdığını ve beğenilmesi üzerine bir kopyasını bıraktığını söylemesiyle, dünyanın öbür ucunda da ünlenmeye başladığını öğrendiğim kıpır kıpır, bir o kadar da ağıza yapışan şarkı..

yakında babutsa güney koreye konsere giderse hiç şaşırmam..
  • türk televizyonlarında yayınlanmakta olan klibinde rakseden siyah etekli ve kırmızılı kız, fena halde idil üner'i andırmakta. hatırlarsınız, "im juli." filminde "melek" olarak tanımıştık, o işte.

insanın "o ayva göbeğini reçel yaparım" diyesi geliyor.