şükela:  tümü | bugün
 • bir klasiktir. bir diğeri: (bkz: bir kısım medya)
 • adı itibariyle: (bkz: taraf)
 • tutarsınız bu ülkenin başına başbakan olur, devlete ait ticari işletmeler dahil bütün kurumların yönetimini tek tek, yavaş yavaş ele geçirirsiniz. sonra o ticari işletmelerden biri olan bir banka sayesinde yakın ilişkiler içinde olan bir işadamına kefilsiz teminatsız astronomik bir kredinin verilmesine önayak olursunuz. sonra o iş adamının hükmettiğiniz bir başka kurum sayesinde el koyduğunuz bir medya organını satın almasını sağlar, hükmettiğiniz başka kurumlar tarafından da bu işlemin onaylanmasını kararlaştırırsınız. sonra da söz konusu holdingin başına damadınızı oturttunuz mu işlem tamamlanır ve yandaş medya artık servise hazırdır.
 • iktidara yaranmak için haber anlayışlarını şekillendiren medya kuruluşlarına deniyor bu memlekette..

  nedir biliyor musunuz yandaş medya?

  yaşanan süreçlerde, görebildikleri sadece iktidara oy ve olumlu girdi olarak dönebilecek şeyleri incelemektir..

  yani iki taraf çarpışırken, karşı tarafın cevabını hiç yazmıyorsan sen katıksız yandaşsındır..
  grev yapanları eylem yapanları haber yapmayıp karşına alıyorsan sen halkı karşına alacak kadar yandaşsındır..
  milli bir bayramı zerre siklemiyorsan, şu şekliyle ülkeni sahiplenmeyecek kadar yandaşsındır..

  bunları niye mi söylüyorum?

  karşı tarafın da yandaşları yok mu sanki? diyerek kendini haklı görenlere cevap olsun diye,

  bugün en sivri ulusalcı gazetelerde bile, bir süreç incelenirken; yalanlanması, yalanlanılmasından sonra yeni bir iddia ortaya atılması gibi tüm sürecin tamamen yazıldığı gerçeği vardır.. kemal bey şöyle dedi der, ertesi gün hakim yalanlarsa tutar bunu da gazetesine ekler, yandaş medya ise aradaki bir günlük dilimi genelde es geçer.. ya da sikim kadar küçük bi noktada gözlerden uzak bi yerde işleme gereği duyulur..

  bu katıksız yandaşlıktır, kimse taraf olmayın demiyor, ama körü körüne oldu mu, olay sadece çıkara dönüyor.. önemli olan halktan yana olmaktır, paradan yana değil..
 • gelen hükümetle açığa çıkan yalakaların genel adı. geldikleri hükümet gidince bu asalaklar da geldikleri yere dönerler.
  şimdiki hükümete bakınca hadi bunlar giderse bi şekilde din, iman , yeşil sermaye derken yine doldururlar ceplerini; bi şekilde yaşarlar. peki sen eyy! yalayıcı ne yaparım diye düşündün mü hiç ?
  (bkz: dünün faşistleri şimdinin demokrasi sevicileri)
 • bu medyanın iktidar yanlısı olması tabi ki suç değildir. demokrasilerde herkes istediğini destekleyebilmelidir. aksi doğru değildir.

  ama bir takım medyaya kredi vs. gibi devletin her kurumunca kıyak geçilirken hükümetin olumsuzluklarını yazan medyaya aslı astarı belli olmayan astronomik vergi cezaları yapıştırmak da doğru değildir.

  objektif haberciliğe değinmiyorum bile.

  kusura bakmayın ama eğer bu gruptan biri*, daha önceden etkisizleştirilmiş emekli maaş zamları karşılığında ''emekliye süper zam'' diye manşet atıyorsa ben adama, adamları açlık sınırında yaşatıyorsunuz bari taşşak geçmeyin derim.
 • (bkz: öteki)
 • yandaş kelimesinin yetersiz kaldığı benzetme. domalan medya olması gerek (saksafon çalan medya da olabilir).
 • eli kalem tutan ihale erbapları.
 • iktidarla paydaş medyadır.