şükela:  tümü | bugün soru sor
 • r.t. erdoğan'ın 06.06.18 gecesi sarayda üniversite öğrencileriyle yediği sahur yemeğinde verdiği müjdedir.

  --- spoiler ---
  "erdoğan, bir öğrencinin aile sosyal politikalar bakanlığına personel alımı olup olmayacağına yönelik sorusuna, yeni yapılanmayla kadro tahsislerine ihtiyaç duyulacağı cevabını verdi.

  cumhurbaşkanı erdoğan, "şu anda aile ve sosyal politikalar bakanlığını, çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığıyla birleştiriyoruz. bu ikisi birleşeceği için -bunu daha sonra açıklayacaktım ama size kıyağım oldu- dolayısıyla burada yeni bir kadrolaşma olacak." dedi.

  bu kadrolaşmayla gerek illerdeki gerek merkezdeki kadroların sayılarının artacağını dile getiren erdoğan, öğrencilere kendilerini iyi yetiştirmesini tavsiye etti, devletin kapılarının onlara açılacağını söyledi."

  --- spoiler ---

  yalnız anlamadığım iki bakanlık birleştirilince azalması gereken memur sayısı neden artıyor? mantık olarak merkez teşkilatında iki tane olan hukuk müşavirliği, personel dairesi, eğitim dairesi vb. bir çok şeyin teke inmesi ve böylece insan kaynağı maliyetinin azalması beklenir. eğer böyle olmayacaksa neden birleştiriyorsun zaten. erdoğan ya boş vaatte bulunuyor, ya da gerçekten ilave personel almayı planlıyorsa büyük saçmalıyor.

  haber kaynağı