şükela:  tümü | bugün
  • tık
    onedio'nun "sen aslında ne kadar istanbullusun?" anketi sonucunda yapılan seçim propagandası. anlaşıldığı üzere 31 mart seçimlerinden önce olmuş.
    şimdi istersen yandaş ol, istersen olma buna karışamaz kimse ama belli ki iyi para dönmüş bu işte. ama her şeyin adabı var. yap sen yine reklam, propaganda ama siteye reklam olarak koy, banner koy vs. kalkıp milletin alakasız eğlencesine girip çözdüğü bir testin içeriğine reklamı, propagandayı bu şekilde yerleştirmek akıllı adam işi değil. buna ciddi para almış olmalı. * * ya da 'gönül işi' mi diyorlardı? *
  • testin sonucunu okurken bir an için linki gönderen arkadaş tarafından trollendiğimi bana onedio yerine başka bir link attığını düşündüm ama sonra gördüm ki gerçekten de böylesine bir iğrençlik gerçekleşmiş. demek ki insan para için entelektüel haklarını, savunduğu değerleri, geleceğe dair inançlarını, umutlarını, prensiplerini, omurgasını bir kalemde değiştirebilir. editör arkadaşım onedio'da birçok içeriğinin muhalif görünme bahanesiyle sansürlendiğini söylediğinde "paranoyak mısın lan" demiştim çocuğa. sonuç olarak onedio diye hoş bir yer vardı arada baktığımız, goygoy yaptığımız, yandı, bitti, kül oldu.