şükela:  tümü | bugün
 • https://taxi.yandex.ru/ adresinden de ulasabildiginiz, android ve ios aplikasyonlari sayesinde ozellikle moskova'da yasayanlar icin kaziklanmadan bir yerden baska bir yere gitmenin en kolay yollarindan birisi.
 • moskova'da cakal taksicilerle ugrasmadan cok daha ucuza cep telefonundan taksi isini halledebildiginiz muhtesem uygulama. ayrica puanlama sistemiyle de yolculugunuz oyluyorsunuz. buna gore geri donus gelebiliyor. hemen bir ornek veriyoruz:
  bir keresinde taksici bana 200 ruble fazladan gecirdi, sebebini sordugumda "8 km uzak yerden geldim sizin evinize, tarifeye baktim, o kadar almam gerekiyor" tarzinda bahane uretti. ben de o an kasmadim. ha kassan nolcak deseniz, rusca kavga edecek kadar birikimim yok gerci*. gelgelelim, ben de indikten sonra uygulamadan 1 yildiz verip, benden fazla para aldi yazdim, unlemleri siraladim. 2 gun sonra telefon geldi ve telefondaki kadin "su gun su saatte yandex taksi kullanmissiniz" vs dedi, ben de durumu anlatinca ozur dilerim sizden dedi ve telefonumu istedi. ben de telefon numarami verdim ve 10 dk sonra taksicinin gecirdigi 200 rubleyi telefonuma yuklediklerini gordum. helal olsun dedim adamlara, musteri memnuniyeti bu olsa gerek.
 • kiev'de muhakkak kullanmanız gereken uygulama. telefonunuza uygulamayı indirin, numaranızı, bilgilerinizi kaydettirin ve konfirmasyonu yapın. çok işinize yarayacak.
 • yaklasik 1 aydir surekli olarak kullandigim ve inanilmaz memnun kaldigim uygulama. keske turkiye'de - ozellikle ankara'da - olsa muhtesem olurdu.
 • moskova'daki azerbaycanlı taksici "gardaşlarımızın", bizi çok sevmelerinden olacak, sürekli olarak kucaklarına almak istemeleri sonucu seve seve yüklemeniz gereken uygulama :)
  sadece moskova değil; rusya'nın bir çok büyük şehrinde güvenle kullanabilirsiniz.

  ancak küçük şehirlere gidecekseniz önceden bir araştırma yapmanızda fayda var, zira bazı küçük şehirlerde henüz çalışmıyor.

  küçük şehirler için; rusya'nın kırsallarında çok yaygın olan diğer iki taksi uygulamasını şiddetle öneriyorum:
  1. taksi maxim
  2. ru taxi
  not: ikisinin de ingilizce desteği var.

  eğer bunların hiçbirisi yoksa üzülmeyin. rusya'da her şehrin kendine ait bir yerel taksi uygulaması muhakkak vardır. basitçe google amcaya sorabilirsiniz. hem de ingilizce olarak. illa ki bir şeyler gösterecektir size.
  not: eğer gideceğiniz yer 20-30 bin nüfuslu köyden bozma şehirler ise, buralarda herhangi bir uygulama bulamayabilirsiniz, yerel halktan (özellikle produkty'lere* sorabilirsiniz) yardım isteyin.