şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yandex'in henüz beta aşamasında olan kullanıcı aramalarıyla alakalı ufak görevler yaparak internet üzerinden para kazanabileceğiniz hizmeti.

  yandex.toloka

  sisteme üye olmak için herhangi bir nitelik gerekmediği için ücretler çok yüksek değil ama internetten para kazanmak için reklamlara tıklamaktan daha keyifli bir yöntem olduğu kesin. ben öğrenciyim, arada 3-5 harçlığımı, sigara paramı çıkarayım diyorsanız boş vakitlerinizi bu şekilde değerlendirebilirsiniz.
 • bu videoda nasıl bir sistem olduğu ve nasıl para kazanılacağı anlatılmıştır.
 • parayı çekme konusunda zorluk yaşayanların olduğu hizmet.
  http://forum.donanimhaber.com/m_103973060/tm.htm
 • internette bomboş gezerken karşıma çıkan, yandex'in evde ve istediğiniz zaman çalışacağınız, çalıştıkça para verdiği sistem. deneme amaçlı girdim 2.29 dolar olunca da paypal'a paramı göndermesini söyledim. tam bir hafta sonra (pazar günü işlemi yapmıştım, bugün yani pazar günü) paramı gönderdiler.
 • eskiden iyi kazandıran şimdi ise enayi uğraşı olan sistem. ilk açıldığında sayfa başı 0.12 cent ücretle sürekli iş gelirdi. ilk önce 0.05 e düşürdüler,sonra 0.03 şimdi 0.01 cent. 2-3 gün bekle iş gelsin.türkiyeden öküz gibi ilgi görünce durumu buna çevirmişler. kısacası parayı kıran zamanında kırdı.
 • görevleri düzgün yapıp puanınızı ve yüzdenizi yüksek tutarsanız 0,30 usd'lik işler dahi gelmektedir. tabi parası yüksek olan görevler diğerlerine oranla daha uzun sürüyor ancak elinizdeki işten sıkıldığınızda iki tıklayıp 3-5 bir şey kazanmak fena değil.

  toplamda 10 usd'ye ancak ulaşmışımdır, resimli +18'leri ofiste yapmıyorum, güncel sonuç konumu görevleri de sıkıcı geliyor biraz, arada beğendiklerim olursa yapıyorum.

  fenerbahçe taraftarları sayesinde yandex kullanımının artmasının daha fazla görev olarak dönmesini umut ediyorum.
 • kullanicilarina gecen hafta;
  "sayın kullanıcılarımız,

  paypal ödemeleri geçici olarak durdurulmuştur.

  sebep olduğumuz rahatsızlık için özür dileriz.

  şu an alternatif ödeme yolları aramaktayız.

  saygılarımızla,
  yandex.toloka" selinde bir mesaj atmis servis. gelen mesaji okuyamadiktan sonra taskleri nasil yapiyorsunuz anlamis degilim.

  ben degil, bi' arkadasim.
 • 0,01 $ gibi muazzam bir paraya 8-10 sayfa iş yaptıran site.
  sözlükten öğrenip ben de denedim evet.
  şu an tam 1,41 dolar alacaklıyım yandexten.
  çekmeyecem paramı. dolar değerlensin diye bekliyorum.
 • görevleri canım sıkıldıkça yapıp kitapyurdunda değerlendirdiğim uygulama.
 • dün paypal sistemini tekrar açtığı için beni sevindiren, lakin gerekli gereksiz puan düşürmeleriyle beni tekrar üzen sistem. dünkü taskları talimatlara uygun biçimde yaptım ama puanımı 35.5'ten 29.3'e çekmiş. neyse en azından para çekebilmeye başladık.