şükela:  tümü | bugün
  • yandex'in kullanıcılara kişiselleşmiş öneriler sağlamak üzere özel geliştirdiği servis.
  • her ne kadar son dakikaları zamanında gösteremese de olmuş bu.
  • yani haber portalı,akıllı olurlarsa güzel bir boşluğu doldurabilirler. şimdilik sempatik geldi bana

ekşiye girmeden önce şöyle bir bakıyorum,sıkılınca tekrar dönüp bakabiliyorum. tek eksiği bana göre ortalıkta onedio ve kızlarsoruyor başlıklarından geçilmiyor. algoritmasını bilmiyorum ama daha ciddi sitelere yönlendirebilirlerse okuyucularını başarılı olurlar.

en azından yönlendirmeyi okuyucuların tercihine göre yapabilirler. ekranda spor haberi görmek istemeyen görmesin,günlük fal görmek isteyen görsün. isteyen onedio okusun isteyen diken. veya isteyen akit,isteyen t24,isteyen hepsini.

bütün haber sitelerini takip edemiyorum ama böyle bana göre kişileştirme yapsınlar misal çok iyi olur.

formatı bozmadan sade ve reklamsız.

ed: engelle özelliği varmış,cehalet zor şerefsizim.
  • her yeni sekme açışımda içinde kaybolduğum bir yandex servisi. ne arayacağımı unutup takılıp kaldığım çok oluyor. bence gayet başarılı.
  • opera'nın hem masüstünde hem de mobilde çok uzun zamandır var olan, haberler bölümünün yandex'te vücut bulmuş halidir.

her ikisi de kişiselleştirilebiliyor, kısacası daha önceden görmediğimiz, yeni bir şey değil.
  • yandex.browser'ın yerleşik haber gösterim servisi. sevdiğim bir özellik, yukarılarda bir yazarın da yazdığı gibi, ne zaman yeni sekme açsam beni alıp götürüyor. lakin dönem dönem çok sapıtıyor. şu sıralar bir ay önceki haberleri gösteriyor. az önce yeni sekme açtığımda bana gösterdiği haber tamindir'in 14 şubat a101 indirimi haberi. bu gibi absürtlüğü çok sık yapıyor aslında. servis ayarı da yok, sadece beğen beğenme şeklinde kaynakları filtreliyor. hal böyle olunca da bir anlamı kalmıyor.
  • her telden haber kaynagina erisebileceginiz haber portali. hem akit, hem de evrimagaci ayni yerde. ülkücü, solcu, dinci, yerel haber vs hepsi var, kim ne diyor görüyorsunuz. şiddetle tavsiye ederim.