şükela:  tümü | bugün
  • yansın amk santrali. inşallah enterkonnekte sistemde çöker ülkece karanlığa bürünürüz. gerizekalı makarna beyinlilerin izleyebileceği birşey kalmaz böylece. tüm covid v.s. aşılarıda çözünsün bozulsun. bokumuzda boğulalım bitsin gitsin bu iş. adamlar halen bakan makan güzellemesi yapıyorlar.
  • milas belediye başkanı kaç gündür götünü yırtıyor. allah kahretsin sizi. beceriksiz yavşaklar. defolun artık ulan. siktir gidin. torunlarınız sizden utanacak. vatan hainleri.
  • başkanlık sistemi var rahat oluuun!
    tayyör uçarak gider iki dua eder söndürür icabında.
    bu ülke insanı bu imamlara ülkeyi teslim etti ya, 7 kuşağından herkesin burnundan kan gelmeden bitmesi bedeli.
  • yunanistan yardım teklifi ediyor bizim badem bıyıklı beyefendiler teklifi red ediyor..! o zaman söndüreceksiniz o ateşi..sizin yatacak yeriniz yok yemin ederim
  • denizden mesafesihalk tv'de görüntülerin verilmesi ile anlaşılan olay. yangında, alevlerin ören mahallesi'ni tehdit etmesi nedeniyle kemerköy termik santrali'nin etrafında iş makineleriyle hatlar kazılarak hidrojen tankları boşaltıldı. umarım ulaşmaz, hala havadan müdahale yokmuş. kaynak
    kaynak2
    nasa fire map

polisler alanı boşlattırmaya başlamış. yanılmıyorsam nasa'nın görüntülerinde 3km vardı santrale akşam üstü saatlerinde. kimse nasıl müdahale etmiyor, aklım almıyor amk yerinde termik santral bu şekilde başı boş bırakılır mı ?! dalga mı geçiyorsunuz !
    son durum kaynak 4

denizden kalan mesafe

gelen bilgi doğrultusunda edit: milas belediye başkanı açıklamaları

@quess nickli çaylak yazar arkadaşın mesajını aynen paylaşıyorum "" alandan bildiriyorum santralin kurtarılma şartı artık yok gibi bir şey. 3 gündür yalvarıyoruz hava desteği diye kimse sesimizi duymadı. kıyıkışlacıkda da başladı. milası 4 bir yandan sardılar tamamen yanmadan yardım etmeyecekler galiba. acil hava desteği lazım çok acil!!!!! ""

elektrik üretim aş eski genel müdür yardımcısı muzaffer başaran saat 22.45 halk tv yayınındaki açıklamaları: hidrojen tankı tamamen boşaltılmış ve su doldurulmuş. genel aksamı çelik olduğu için oradaki plastik ve diğer yanıcı olan maddeler yanacaktır dedi. hendek kazılmış ve bekletilen itfaiyeler varmış. 1 milyar dolarlık bir tesismiş, zarar görmesi durumunda bakımı için min. 4 milyon dolar civarı gerekecekmiş. patlama söz konusu değilmiş.

nasa fire map 7 günlük 7 günlük yanan bölgeyi gösteren nasa görüntüsü. yazık, çok yazık. sarı olanlar 24 saat geçmiş olanlar ve bordo olanlar da 6 saatten az sürede ortaya çıkmış olan yangın bölgeleri. en son çıkanlar santralin hemen kuzey batısında görülüyor.

en son edit: yangın ulaşmadan köylüler ve itfaiyeciler tarafından yoğun bir çaba sonrası söndürülmüş.

hayda, son dakika acil editi: yeniden başlamış
  • eşim aradı az önce, etrafından dolandı yangın dedi.
    dedim rüzgar
    rüzgar terse esiyor dedi
    ya dönerse rüzgar dedim
    dönmez dönmez dedi
    ya gerçekten tehlike azaldı
    ya eşim 3. günündeki uykusuzluktan artık saçmalıyor
    ya da zaten ölüyoruz hanım da üzülmesin dedi
    velhasılı bir sonraki telefonunu bekliyorum
    ölmez sağ kalırsa

00:03 editi: eşim aradı, santral güvende, yangın mazıya döndü, hava durgun kaygılanma dedi. e o zaman gidin dinlenin dedim yeniköye gidebilir buradan bekleyeceğiz dedi. herkes kazma kürek çalışıyormuş.

00:59 editi: yeniköy dediğim yeniköy termik santrali.

03:01 editi: eşim geldi şükür, termik santral güvende dedi. yeniköyde de gerekli tedbirler alınmış.
  • milas bel. su tankeri olan vatandaşlardan yardım talebi iletişim: 0553 870 40 50

milas belediye başkanı 3 günden beridir bu konuya dikkat çekmiştir.
    link
    03.08.2021 21:00 link2
    03.08.2021 21:09 durum vahim link3
    link4 22:00

yetkililere sürekli durumun vehametiyle ilgili uyarıp , uçak yardımı talep etti oradaki halkla birlikte.
    bu çağrıya kulak asmamak gerçekten sağlıklı bir ruh halini yansıtmıyor, faciaya kapı aralanıyor.

şu an muğla'da çok şiddetli kuru rüzgar hakim, tehlikenin farkında mısınız???

videolar eklendi.
  • o santral da yanarsa gökova körfezini kaybettiğimizin resmidir. marmaris'in yarım adası gitti zaten ve yanmaya devam ediyor... merkeze yakın iç kesimlerde de yangınlar şiddetini artırıyor. televizyonlar sessiz! bölgeden yayın yapanlar olmasa kimse durumun berbatlığını anlamayacak. dört bir yanı yanıyor şu an canım muğla'nın…
  • yangının kaç gündür devam ettiği düşünüldüğünde insanın çıldırmasına neden olan olay. resmen santrale de gitsin, ören'i de geçsin, akbük'e de varsın diye öylece izleniyor sanki. çökertme ve mazı bitti, buralar da mı bitecek? havadan müdahale için tam olarak ne olması gerekiyor?

ne olur gündemde tutalım. bir şeyler yapalım.
  • kemerkoy termik santrali bolge icin onemli bir elektrik uretim merkezi. santraller yangin deprem gibi afetlerde ayakta kalacak sekilde tasarlaniyor ancak bu denli buyuk bir yanginda kullanilamaz hale gelecegi acik. oyle patlar boyle patlar milas haritadan silinir laflarina itibar etmeyiniz. santraller icinde hidrojen tanklari olur ve bu tanklar bosaltilip su ile dolduruldu ancak degirmen, konveyörler ve kömür alma sahalarinda ne kadar komur oldugu mechul. yangini daha da harlayacak olan bu kömür havzasidir. santralin icindeki degirmenlerde ve yanma odasi kanallarinda bulunan komurler yangini daha da siddetlendirecektir. bu santrale 22 km uzakta baska bir santral daha vardir mi burasi tam cam ormanlarinin icindedir, buraya kadar yurumesini tahmin bile etmek istemez kimse. suan butun guc santral etrafinda toplaniyor olasi bir gelme durumunda mudahale icin ancak havadan mudahale sart oglu sart. milas belediye baskani gunlerdir santral konusunda bas bas bagirip ucak istedi ancak herkes kör sagir dilsiz. suan santralin sahibi olan ictas firmasindan herhangi bir aciklama veya acil onlem planlarini acikladiklarino gormedim. anlik olarak ruzgar cok sert esmektedir. suan icin evrene ruzgarin yon degistirmesi konusunda pozitif enerji gondermekten baska care goremiyorum, keza ucak helikopter olaylarina girmeye gerek yok.

hesabın var mı? giriş yap