• yanık koza dizisinin jenerik müziği.yavuz bingöl'ün biz adlı albümünde mevcut.

bir ateş sarar acı dolar yürekler,
    yine koşar hasretlere ümitler,
    sana hüzün sevgilerden armağan,

bir güneş batar yok olur tüm sevdalar,
    yine rüzgar karanlık yamaçlarda,
    sana hasret göz yaşıyla armağan,

ölmeyi bekler tüm kelebekler,
    aşka ihanet ateşten hançer

bir yanık koza olur tüm yürekler,
    yanar durur kor gibi beklerler
    bize ölüm sevgilerden armağan
  • huzur veren müziği, requiem for a dream'in soundtrackinde yer alan clint mansell'in icra ettiği lux aeterna olan dizi. müziği duymamla beynimden vurulmuşa dönmem bir olmuştur. caanım müziği bu ne idüğü belirsiz diziye koyan pespayedir, hemzemindir, ajdardır, anıktır.
    (bkz: oha)
    (bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
  • bursalı teksilci bir ailenin yaşamının konu alındığı, çekimlerde şehrini özleyen kişilere yaşadığı yerleri televizyonda görmenin mutluluğunu tattıran tv dizisi.
  • ilk bolumuyle kurgu senaryo olayini abartmis,neredeyse bi filme sigacak bir olayi tek bir bolumde islemis ve bu sayede dikkatimi cekmis dizi.nuran devres tandansi var bu dizide.cocuk mevzusunda adamin annesininde * parmaginin olmasi oha dedirtmistir.
    ayrica diyaloglarda dumurluktu.
    (yavuz bingol silahi basak koklukaya ya dogrultmustur)
    _allah belani versin orospu,seni burada oldurucem sehadet getir.
    hic bi bipleme yoktu bu sahnede.pic kelimeside havalarda ucustu dizi boyunca.
    onun haricinde kenan bal' a bi kez daha kıl olmami saglamistir.adam ille bi sezonda en az uc dizide gozukme prensibini yine uyguladi.kardesim sen cemberimde gul oyada oynuyon,subat sogugunda basroldesin.niye hala cikip konuk oyuncu olarak doktor rolunde gozukuyosun.bırak sektore yeni girmisler oynasin nuda uc bes kurus nasiplensin.
    bi de mehmet alaboranin ne kadar yaslandigini gormus olduk bu diz syesinde.bi donemin akrep karakteri,genc cete reisi rollerinin adami mehmet amca kosarken bile ıkınıyodu.
    son olarak eger cocugu yavuz bingolun kardesi cikarsa atarim kendimi sinir krizinden.yapmayin boyle bi sey.
  • huzur veren bir müziğe sahip dizi.

müzik nedir ne değildir bilinmemektedir
  • başak köklükaya nın bir erkeğin peşinden koştuğu ilk dizi olduğunu düşündüğüm* oluşumdur. oysa ne nejatlar* ne canlar* ne şevketler* koşmuştur dizilerde başak hanımın peşinden. ancak o nasıl olduysa kabul etmiş ve yavuz bingöl ün peşinden koşmuştur dizi boyunca. ilginçtir bu bakımdan. yani özetle yavuz bey kaçan başak hanım kovalayandır bu dizide.

(bkz: zevkler ve renkler tartışılmaz)
  • tekrarına denk geldim de, kimi ararsan oynadığı bir diziymiş. şimdiki dizilere bakınca herkes bu diziden fırlamış gibi. başarılı bir dizi de değildi halbuki. allah allah...
  • netflix'e gelmiş döneminin sikko dizisi.

(bkz: zeybek ateşi)
  • konusu nedir, ne olur hiç bilmiyorum.

ismine takıldım ben.
    koyan ne düşüneceğimizi zannederek koydu bu ismi acaba? insanların bu isimden çok etkilenip de diziyi seyredeceğini düşündü mü? diziye bu ismi koyarken beklentisi tam olarak neydi? dizide yanık kozaya nasıl bir vurgu yapıldı? yanık koza olunca n'oluyo? bunlar mühim.

dünyanın en boş metaforu sanırım.
  • ilişkiler öbeğinin dallas'ı andırmaya, hatta ilerisine bile geçmeye başladığı dizi, her seferinde bir yerden birşeyler çıkıyor. ilerleyen bölümlerden muhtemel bir diyalog zinciri;

galip: ehömmm şey baba sen bu ailenin içinde neler olduğunu bilmiyorsun, hatta kim kimdir bilmiyorsun.
    asaf : !!! o da ne demek oğlum?
    galip: şeyyy.. aslında sen insan değilsin baba!
    asaf: !! neyim oğlum ben? garip garip bakmasana, söyle neyim ben? (allahım noluyor yaa!)
    galip:baba sen aslında vampirsin ama geceleri ne yaptığını hatırlamadığından şimdiye kadar normal bir hayat sürdürdün, fakat dün gece yaptıklarından sonra sana söylemeye karar verdik.
    asaf:oğlum iyimisin? ne vampiri? hem ben dün gece ne yaptım? (allahım başım çok ağrıyor şeklinde şakaklarını ovuşturma şekli)
    galip:belki inanmayacaksın ama dün gece haraya girip yeni aldığımız atlara dadanmışsın, seyisler herşeyi videoya çekip gösterdiler, resmen vahşi gibi davranmışsın baba!
    asaf:ama ama ben odamdaydım oğlum, hatta annenle scrabble bile oynadık dün gece..
    galip: !! anne?
    esmanur:ıhh baban yanımdaydı oğlum ama bazen geceleri dışarıya çıkar.
    galip:!! peki o zaman dün gece atları kim katletti?
    akın:madem artık herşey ortaya saçıldı ben vereyim bari cevabı..
    galip:nasıl yani? biliyormusun o kişinin kim olduğunu?
    akın:dün gece dolunay vardı abi!
    galip:dolunay!
    akın:avuuuuuuuuuuaaaauuu
    galip:ohaaa! sen de kurt adam mısın yani şimdi?
    şangırttt.. küüüütttttttttt.. (hizmetçi düşüp bayılırken fincanlar aynen yerdedir.)
    veysel:ya abi ortalığı mahvettin yine bak ne oldu.
    - 08256 neler oluyor? acilen rapor ver. (hizmetçinin kulağından sesler gelir)
    hanzade:bu kızdan garip sesler geliyor, sanki başka birisi konuştu.
    o sırada hafiften ayılan hizmetçi: yeterrrrrrr! ben gidiyorum, artık başkası izlesin sizi.
    asaf:ne izlemesi kızım? neler oluyor?
    hizmetçi:madem herkes herşeyi itiraf ediyor bende ediyorum o zaman..
    galip:neyi itiraf edeceksin kızım? bir de sen mi çıktın başımıza?
    hizmetçi: evet ben! cia ajanıyım ben ama artık istifa ediyorum, canımı sokakta bulmadım..

(devam eder gider daha bu)
hesabın var mı? giriş yap