• özgür özel'in parti meclisi ve genel başkan yardımcısı görevlerinde kendisine sorumluluk vereceği iddia edilen emekli tümamiral
  • fetöcüleri kudum kudum kudurtarak günümü şenlendirmiş, fetö kumpaslarına kurban edilmeye çalışılmış, onurlu ve şerefli amiralimizdir. yeni görevinde başarılar dilerim. allah muvaffak etsin. cihat amiralimizden aldığı mavi vatan emanetini canı pahasına koruyacağından şüphem yok.
  • önce ağustos 2020'de deniz kuvvetleri harekât başkanlığı ve kurmay başkan vekilliğinden alınıp amfibi görev grup komutanlığına atanmış, sonra da ağustos 2021'de henüz 2 yıllık tümamiral iken emekliye sevk edilmiştir.
  • iyi bir komutan ,
    iyi bir vatansever,
    iyi bir atatürkçü,
    iyi bir baba ve eş olan arkadaşıma siyasi hayatında başarılar dilerim. yolun açık olsun.

unutmadan en az benim kadar iyi bir galatasaraylıdır.
  • vakti zamanında birlikte aynı gemide görev yapmış ve kendisini çok sevmiştim ki hala severim. son derece zeki, kompleksiz, personeli ve kaliteli bir subaydı. deniz kuvvetleri komutanı olacağı konusunda çok umutluydum ama büyük bir yanlış yapıldı ve emekliye sevk edildi. keşke kalsaydı kuvvete çok şey katar belki ciddi bir toparlanma sağlardı.
    asıl konu ise kendisinin an itibariyle chp pm üyesi olması. bu hataya nasıl düştü, özgür özel'den ne umdu, hdp'nin içeriden fethettiği bir partide ne yapabilmeyi planladı açıkçası bilemiyorum.
    daha 1 ay içinde özgür özel'in yaptıkları ne seviye atatürkçü ne seviyede milliyetçi olduklarını zaten gösterdi. üstüne bugün çocukluğundan itibaren üniformasını giydiği şanlı türk ordusuna utanmadan iftira atan şebnem korur fincancı partisinde ağırlandı. geçtiğimiz hafta bölücü zihniyetli bir kadının eli öpüldü, kürtlerin hakkı yendiği, belediyelerine haksız yere kayyım atandığı gibi özgür özel icraatlarına şahit olduk.
    umarım siyasete girişi teğmen çelebi gibi sonlanmaz zira bireysel kalite ve zekası o meclise fazlasıyla ağır gelir. parti bence kesinlikle yanlış seçim ama yapacak bir şey yok.
    her halükarda başarılar diliyorum.
  • tümamiral cihat yaycı'nın yerine atanan yeni tümamiraldir.
  • özgür özel'in pm anahtar listesinde yerini almıştır.

(bkz: #158487450)
  • genelbaşkan kotasında pm'ye girmiş. belli ki chp'nin güvenlik politikaları kendisinde olacak.
  • ah sevgili yankı üstteğmenim (sene 97)...
    zamanında karamürsel eğitim merkezi subay gazinosunda sezen aksu'nun aynı parçasını defalarca arka arkaya az çaldırmadın müzik kutusunda bu erbaş askere.. sen muhtemelen hatırlamıyorsundur tabii ama ben saygı duyardım sana.
    t: hatıralarımda yankı bırakmış bir kişi.
  • chp myk üyesi, deniz kurmay albay olarak görev yaparken 2011 yılında fethullaçı polis ve savcıların kumpasıyla istanbul askeri casusluk davasında sanık yapıldı. 15 temmuz darbe girişimi sırasında darbecilerle mücadele eden subaylardan biriydi.

darbe girişiminden sonra yapılan yüksek askeri şura (kyk) kararıyla tuğamiralliğe yükseldi. amiral rütbesiyle deniz kuvvetleri komutanlığı’nda önemli görevler yapan yankı bağcıoğlu 2019 yılı yaş kararıyla tümamiral rütbesine terfi etti. 2016 yılından sonra deniz kuvvetleri harekat başkanlığı ve bu görevle birlikte deniz kuvvetleri istihbarat başkanlığı görevini vekaleten yürüttü. 2019 yılında tümamiral oldu. deniz kuvvetleri kurmay başkanı cihat yaycı’nın 2020 yılında istifa etmesi sonrası deniz kuvvetleri kurmay başkanlığına atandı. 2021 yaş kararıyla tümamiral rütbesindeyken emekliye sevk edildi.
hesabın var mı? giriş yap