şükela:  tümü | bugün
  • adrese varilamayinca yeddi ceddinin anildigi insanlar...
  • tarif ettikleri adres doğru olmayan kişilerdir.
    tarif ettiği adres yanlış çıkan herkese önyargıyla yaklaşmamalı, bilincli olarak yanlış tarif etmediği ihtimali de düşünülmelidir*.
  • sağıyla solunu karıştıran insanların istemeden de olsa girmiş bulunduğu kategori.
    (bkz: sağıyla solunu karıştırmak)
  • sorulan yeri bilmedikleri halde, "bilmiyorum abicim/ablacim bir ba$kasina sorun" demeyi gurur*larina yediremedikleri icin abuk sabuk corrupt yer tarifleri yapan insan evlatlaridir .
  • tam bilmedigi bir yeri yanli$ yunlu$ tarif edenlerden ba$ka bir de bilincli ve kasitli olarak yanli$ adres tarif edenler vardir ki, bunlara "bi fotografimizi ceker misin birader/bacim?" diyerek fotograf makinasi verdiginizde de grubun toplu bacak fotografini cekerler (bkz: diniszz) (bkz: agzi salyali smiley) (bkz: kara melek)
  • ballandıra ballandıra anlatırlar adresi..sanki oranın yerlisiymiş ve geçmekten yolları eskitmiş gibi.. sende inanırsın tabi eli mahkum. gönderdiği yere gidersin. yarım saat sonra adresin yanlış olduğunu anladığında "senin gibi yerlinin ........" diye isyan moduna geçersin.
  • universite kampuslerinde comezlere karsı sıkca saka niyetine bu davranışı yapan insanlarla aynı insanlardır bunlar. turkiyenin aydınlık yuzunu gorur nejat yavaşogulları bu insanlarda*
  • birgun istemeden dahil oldugum insanlar grubudur. şöyleki: otobüsten inerken yaşlıca bir kadın adını daha önce hiç duymadığım bir sokak sorar. mecidiyeköy gibi gelen geçenin yerlisinden katbekat fazla olduğu bir yerde sadece sokak ismiyle adres bulamayacağını düşünen ben gayet iyi bir niyetle cep telefonumdan ofisi arayıp elemandan a'dan z'ye istanbul rehberinden adresi bulmasını isterim. eleman adresi bulur ve ben de tarifi aynen teyzeye anlatırım. gönül rahatlığıyla yoluma devam ederim.

ofise ulaştığımda hadise aklıma gelir ve bir de ben bakayım derim içimden. krokiyi incelediğimde ise teyzeyi tam ters istikamete gönderdiğimizi farkederim. eleman "futbol sahası" ibaresini ali sami yen stadyumu olarak anlamıştır. halbuki o, aksi yöndeki gariban bi halı sahadır. teyzeden helallik almak lazımdır ama nerden bulcan.
  • yolu bulamayan arabanın geri dönüp yalan söyleyen kişiyi ezme ihtimali bulunmaktadır. bunun için ilgili kişinin en yakın pasaja girip vitrinlere boş boş bakması yerinde olur.