şükela:  tümü | bugün
  • bi$iyi sülemeye veya anlatmaya cali$irken..kafanizdakileri ifade edecek kelimeler bulamassiniz ve sacmalarsiniz sunra bide onu düzeltemesseniz cok kütü yanli$ anla$ilirsiniz..
  • anlasilmamaktan cok daha kotu bir durum ...
  • basima surekli gelen olaydir....
    ya ben derdimi anlatamiom cevremdekilere...
    yada cevremdekiler......
    neyse yanlis anlasilma olmasin simdi...
  • (bkz: yanlis anlasilma) olayi. (bkz: ama) (bkz: ama ama ama)
  • bir insanın en büyük kabusu.

yok öyle değildi,böyleydi derken düzeltemezsin de,sinir sahibi olup ortalığın içine sıçarsın.sonra kendi sıçtığın boku sıvazlarsın üstüne.hem kendin,hem de yöre halkı çileden çıkar.
  • insanin beyninde gecenleri ifade ederken yanli$ kelimeler secmesi durumunda ba$ina gelen $ey
  • bir iletişimde noise olduğu sürece olması muhtemel boktan durum.
  • "seni seviyorum ama yanlış anlama"
  • insanları adına "oh god, please don't let me be misunderstood" nakaratlı şarkılar bestelemeye itecek kadar etkilemiş, pek bir korkulan boktan hadise. öyle ki insan bir iki kere başına gelince, pür dikkat kurmaya başlıyor cümlelerini, hareketlerine dikkat edip en ufak bir başka tarafa çekilebilecek cümleyi ya da hareketi simultane bir şekilde "bak öyle anlamış olabilirsin ama aslında böyle" gibi açıklamaya çalışıyor. oysa bir süre sonra görülüyor ki [kimi durumlarda] balık baştan kokmuş ve siz en başından çok yanlış anlaşılmışsınız, yapabileceğiniz hiçbir şey kalmamış. daha fazla çırpınmak gereksiz geliyor böyle zamanlarda, "sikerim böyle komunikasyonun ızdırabını" deyip umursamamaya başlıyor insan.

"beni bir sen anladın sen de yanlış anladın" şeklinde de özlü bir söze konu olan eylemdir aynı zamanda bu.