şükela:  tümü | bugün
  • hülya avşar'ın şarkısı:
    ah be güzelim aaah
    ben seni üzerim aaah

benim anladığım:
    ah be güzelim aaah
    ben seni düzerim aaah
  • izel'in "suçsa bu haydi üz beni" diye giden bi şarkısını kardeşim de ben de "suç sabun" şeklinde anlamıştık uzunca bi süre...
  • depech mode'un strange love şarkısı:
    srange love,
    stange highs and strange lows

biz ne anlıyoruz:
    stange love,
    stange eyes and strange nose

ve aylarca bu şarkıyı böylece söylüyoruz (utanmadan sıkılmadan)
  • erase and rewind 'ın adının erase and rewind olduğunu bilmediğim zamanlarda: a reason we'll find
  • queen, who wants to live forever şarkısında, "when love must die" bölümünde, freddie'nin "oouuoow i love my style" diyerek megalomani doruklarında snowboard yaptığını sanmıştım yıllar be yıllar...
  • bu epey bilindik bi hikayedir aslında:
    adam gece radyoda istek programını arayıp m.f.ö'den "mustafa" isimli şarkıyı ister,dj "valla ben böyle bir m.f.ö şarkısı hatırlamıyorum ama arşivleri bi araştıriym" diyip gider,tabi bir süre arayıp bulamadıktan sonra adama geri dönüp "malesef bulamadık bu şarkıyı biraz mırıldanır mısınız nasıl bir şeydi?" der ve adam bombayı patlatır:
    "mustafaa yağmur var istanbul'da..."
  • gel otur bak sana ne anlatıcam
    asıl derdimi tam açıklıyacam
    bir dön baksan kolayca anlarsın = "bir lombaksan kolayca anlarsın" diye anladım ben bunu hep ,bööle süregeldi bu
    fazla sorma yoksa pişman kalırsın

by athena
  • ipraam datlıses şu memeli şarkısında "dam üstünde un eler..." dermiş meğersem. benim anladığım "dam üstünde uğneler..." idi. aylarca düşündüm, soramadım kimselere "uğne nedir?" diye...
  • mucho mambo - sway adli parcanin ilk basinda "haydii geliiinn" denmektedir.
  • radioheadin everything in its right place $arkısında ilk ba$larda sürekli loop eden bi ses var thom yorke'a ait; o "yarraa yedin yarraa yedin" $eklinde söylenmektedir.
hesabın var mı? giriş yap