şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ağrı başlar başlamaz can havliyle dişçi koltuğuna yatıp, diş hekiminin bu mu bu mu sorularından en makul gelenine evet diyip, bir güzel kanal tedavisi yaptırıp, ertesi sabah aynı ağrıyla uyanıp asıl ağrıyan dişin aslında bir yandaki olduğunu tespit edip kendini mal gibi hissettmektir.

  (bkz: allah belamı versin)

  artık daha ne verecekse
 • yanlış dişi çektirmekten bir nebze daha iyi olan eylem.

  dişim ağrıyor diye apar topar diş doktoruna gittim ve koltuğa oturup hemen dolgusu düşen dişimi çekmesini rica ettim. hemen dişin filmini çekti ve iltihaplı olduğunu söyledi. ben de dört gündür antibiyotik kullandığımı söyleyince, hemen çekti büyük azı dişimi.

  uyuşturucu iğnenin etkisi geçince, sanki dişim hiç çekilmemiş gibi ağrı devam ediyordu. ha bugün geçer, ha yarın derken tam dört gün geçti. ağrılarım dayanılmaz bir hal aldı. şu anda çektiğim ağrıyı tarif etmeye kelimeler yetmez.

  işin garip tarafı, su içince ağrılar on saniyeliğine kayboluyor. derken, tesadüfen yanlış dişimi çektirdiğimi fark ettim. suyu ağzımda gezdirirken sadece en arkadaki dişime denk getirdiğimde ağrı kayboluyor.

  demem o ki, hangi dişinizin ağrıdığını kesin bir şekilde netleştirmeden sakın diş çektirmeyin.

  bugün, 3 adet apranax forte plus, 1 adet parol, 1 adet de antibiyotik kullandım. fena halde uykum var, ara sıra başım dönüyor. bu ağrı beni öldürecek!
 • dişçi yerine kasaba gittiğinize işaret eder. bilgisi ve aklı yerinde olan hiçbir dişçi, şu dişi ağrıyor ya çeksene diyen hastanın dişini çekmez.

  önce oturur muayene eder, gerçekten doğru dişi bulur ve tedavi eder. diş çekimi, tedavide başvurulacak en son yöntemdir.