• sencil insan hareketi.
  • mal mal yürümeye sebep olur, kendi kendinize hem küfreder hem gülersiniz. nereden mi biliyorum ? ben daha geçen sabah...
  • ''pardon kaptan yanlış oldu'' deyip, otobüsteki insanların cık cık sesleri arasında yola devam edilebilir.
  • daha da kötü olanı inilmesi gerekilen yerden önce basılmasına rağmen duracak yazılı olan ikaz bölgesinin yanmamasıdır.
    (sonradan anlaşılıyor ki orası bozukmuş. bassanda basmasanda yanmyormuş.)

inilmesi gerekilen duraktan yaklaşık 300 metre sonra diğer durakda bağırtılar çağırtılar eşliğinde şoföre seslenerek inilmiş ve arkadan gelecek domates ve patlıcanlara yakalanmadan olay yerinden hemen uzaklaşılmıştır.

(bkz: durağa yaklaşırken düğmeye basmaktan sorumlu olmak)
  • tipik ülkem insanı davranış biçimidir. tam tersi ise, elinden gelse tüm otobüsü kendi evine kadar götürür. ikiside bi sorun çıkmayana kadar aynı otobüs de yolculuk eder.
  • başıma gelmiş bir olay. ineceğim yerin yakınında bir durak daha olması sebebiyle düğmeye erken basınca insan ister istemez inmek zorunda kalıyor. bunun nedenlerinden biri dolu otobüs hızla ilerliyor, senin için sağa çekiyor ve kapıyı açıyor. sen arka kapıda olduğundan dolayı ya otobüs şöförüne bağırıp derdini anlatacaksın, ya da inip 200metre fazladan yürüyeceksin. kimsenin tepkisini çekmeden sessizce inip yürümek en mantıklısı oluyor. alternatif olarak eğer düğmeye bastığınızı kimse görmediyse "kim bastı la bu düğmeye?" bakışı atabilirsiniz etrafa. bunu yaparsanız osurduktan sonra suçu başkasına atmak kurallarını aynen uygulamanız gerekiyor.
  • aynı insan minibüste de kendisinden bir sokak önce inen yolcunun peşine takılıp gün boyunca "oh inecek var demekten kurtuldum" gibi küçük mutlulukların peşinden koşar.
  • -yeğenim hayırdır nereye? (insanlığın bittiği yerde)
    +ego mahallesi gurur sokak'a dayı.
  • otobüs şöförünün söylenmesini çekmemek için yapılabilir.
hesabın var mı? giriş yap