şükela:  tümü | bugün
  • eşinizi hayalinizde aldatmaktan vazgeçin.
  • boşanın.
  • defalarca affetmeye çalıştım, kabullenmek bile istedim ama olmadı. boşandım, hala psikolojimi korumaya çalışıyorum. kendim açısından genel bir sıkıntım yok ama milletin benim ile ilgili acır gibi düşünceleri deli ediyor. mutluyum ben aslında.
  • boşanın
  • "evliliği kurtarır" yanılgısına düşerek çocuk yapmayın.
  • öğüte ihtiyaçları olduğunu sanmıyorum, hele ki ergen tayfadan. bana damdan düşen birini getirin misali, benzer süreçten geçenlerin tavsiyeleri daha kulak vermeye değer; ya da kendi gerçekliklerinde bir çözümü kendileri bulmalılar.
  • mutluluk havaya karışan tebeşir tozu; mutsuzluk adamı filozof eder. tebeşir tozu mu, filozof olmak mı? soru sormadım, soru işaretini es geçin ve boşanın. şüphesiz boşanmakta bir ferahlık vardır.

"bizimkisi katolik hayatlar" diyorsanız: takılmayın, kulak arkası edin, at gözlüğü kullanın, renk körü olun, pas geçin, sevmeye çalışın, hobiler edinin, sosyal sorumluluk projelerine kendinizi adayın, mütemadiyen kitap okuyun, ağırbaşlı olun, yerli yersiz dizilere kendinizi verin, ona küçük isyanlar hazırlayın, yatak ayırın, şiir yazın, okuyun, resim çizin. saygı, empati, güzel hal'e odaklanma, sabır. sabır demişken: bu konuda sabır, kabrin anahtarıdır.

çocuk yaparak evliliği kurtarmayı düşünüyorsan: çocuk can simidi mi hıyar kardeşim!
  • yanlış evlilik nedir yahu? pardon bir yanlışlık olmuş ben kıymalı demiştim siz peynirli getirmişsiniz gibi mi yani?

yoksa siz düğüne altın takmaya gidip yanlışlıkla nikah masasına falan mı oturdunuz haha

gerçi orhan pamuk'un hikayesi gibi bir durum da olabilir; kızı kaçırmaya gittiniz meğer ailesi sizi punduna getirmiş, evde kalan ablayı kakalamış, siz de gece karanlığında fark etmemişsiniz.

hayat böyle işte bazen siz sikersiniz bazen sizi sikerler. hep ben sikeceğim diye ağlamanın anlamı yok.

alın size bir öğüt vereyim: ortada bir yanlış falan olmadığını fark edin.

ama fark edebilecek durumunuz olsaydı ortada bir yanlış olmuş olurdu, değil mi? hahaha

ya yemekte olduğunuz boku yiyeceksiniz ya da lacivertini. öğüte falan gerek yok yani.
  • her evlilik, bir diğerine asla ama asla benzemeyeceği için burada kendi başından geçen her şeyi evrensel sayıp tavsiye kasanlara aldırmayın. evliliğinizin şartlarını en iyi siz biliyorsunuz, eşinizi de en iyi siz biliyorsunuz. bu durumda biraz kafa yorup, mantıklı düşünüp doğru kararı almak sizin üzerinize düşüyor. kimsenin çözümü sizin yüzde yüz çözümünüz olamaz.
  • en yakın aile mahkemesine gidiniz ve mümkünse anlaşmalı olarak, en azından daha fazla kırmadan , dökmeden , özelinizi ifşa etmeden , birbirinizi aşağılamak zorunda kalmadan boşanınız.