• giresun görele'nin bunlardan biri olduğunu söylerler. oflular da genelde rizeli gibidirler.

ispir>rize
    yusufeli>erzurum
    torul, görele>trabzon
    şebinkarahisar>sivas
  • kahramanmaraş'ın elbistan ilçesi malatya'ya daha yakın olmasına rağmen kahramanmaraş'a bağlı.
  • (bkz: didim)
    (bkz: kuşadası)
    (bkz: çine)
    (bkz: söke)
    (bkz: kale)
    (bkz: tavas)
    (bkz: kaş)
    (bkz: kalkan)

buranın insanları daha çok muğlalılıdır. menteşe beyliğinin sınırları içinde de yer aldığı için muğla’ya benzer

zorunlu açıklama: aydınlılardan linç yiyorum. arkadaşlar gurbette yaşayan bir muğlalı olarak aydınlı ve denizlili görünce muğlalı görmüş kadar sevinirim. benim ege milliyetçiliğimi sorgulayamazsınız.

principality of mugla realm'i ilan ettiğimizde kuşadası, didim, söke, çine, kale, tavas, kaş ve kalkan'a elçiler gönderip bize bağlanmalarını talep edeceğiz. kaş ve kalkan'ı antalya rantçılığından kurtaracak, kale ve tavas' denizli unutulmuşluğunun kaderinden çekip alacağız. didim, kuşadası zaten yeterince gelişmiş yerlerimiz onları sadece bünyemizde görmekten mutlu oluruz.

akdeniz'in doğusunda, ortadoğu bataklığının uzağında bir monako, bir lüksemburg, bir lihtenştayn yükseliyor. gözünüzü kapattınız diye yok değiliz, güneş balçıkla sıvanmaz, burası sörvayvır beyler
  • viranşehir çok yanlış bir yere bağlı yani urfaya. halbuki o ilçe orduya bağlı olsa ne güzel olurdu. ilçenin nüfusunun yarısından fazlası orada fındık topluyor arkidiş.
  • alanya.herhangi bir ile bağlı olmamalı bilakis il olmalı.
  • izmir kemalpaşa aslında erzurum'a bağlı olmalı. ilçede izmirli arasan yok. dağ taş erzurumlu. öyle ki, izmir'de hakiki bir cağ kebabı yemek isterseniz gönül rahatlığı ile kemalpaşa'ya gidebilirsiniz.
  • besni: adıyaman'a bağlıdır ama tarihsel kökler bakımından gaziantep'e daha yakındır.

aşırı demokratik türkiye devleti, insanlara hangi ile bağlanmak istediklerini sormadığı için masa başında böyle acayipliklere imza atılabiliyor.
  • yusufeli artvin'e bağlıdır ama şahsi kanaatim o ilçenin erzurum'a bağlanmasıdır.
  • bunlardan biri de ispir sanırım, erzurum'a bağlı olmasına rağmen yörede rize kültürü hakimdir.
  • afyon-emirdag bence direk brüksel'de baglayalim ya da konya-kulu'da olabilir. göteborg'un bir kazası olarak...
hesabın var mı? giriş yap