şükela:  tümü | bugün
  • reza zarrab the magneficient ın tanık ifadesinden bir kesit.

'çok fazla rüşvet verdim, kimi zaman yanlış kişilere ödeme yaptım'
    sarraf, çok fazla rüşvet ödediğini, kimi zaman ödemeyi yanlış kişilere veya yanlış tutarlarda yaptıklarını söyledi.

bu adamın yanlışı küsuratı da milyon dolarlar civarındadır diye düşünüyorum. adamın 45-50 milyon eurosu, birkaç milyar doları parmak hesabı ona göre.

ulan amk çocuğu biz 100 tl gönderirken iban ı 10 kere kontrol ediyoruz. senin küsuratın milletin hayatında göremeyeceği rakamlar. bari hesabını doğru yap!

şurası da çok ilginç, rüşvet bekleyen adam bir bakıyor beklediği tutar bir sıfır fazla. reza anlayınca siktir et mi diyor, veya adam bu reza’da amma bonkör mü diyor?

buradan yanlış tutarda rüşvet alan ve yanlışlıkla hesabına rüşvet parası gelen kişilere sesleniyorum; biliyorum oradasınız ve kıs kıs gülüyorsunuz, bu işten yırtacağınızı mı sandınız? parayı geri iade edin, iban ı gönderirim yoksa federallere söylerim.
  • yanlış dediği işini yapabileceğini düşündüğü ama yapamayan kişiden sözediyor
    genel müdüre verelim derken çaycıya vermekten sözetmiyordur ellam..

edit aklıma geldi:

zamanında hakan uzanla tek harf isim farkı olan güvenlik görevlisi arkadaşıma (star dayken)kazara hakan uzan diye 100.000.000.000 ne öyle bir rakam para yattı, bizim hakan da bankamatiğe gidiyor onun mayışı da garibim 250.000 mi ne öyle bişi
    lan diyo ekrana baktım bir sürü sıfır var sıfırları sayamadım bile diyor..
    sonra haber vermiş siz niye bana bu kadar para yatırdınız diye parayı geri almışlar 1 mi 2 mi ne mayış ödül verdiler bizim hakana :)