şükela:  tümü | bugün
  • icqnun auto pop up fasilitesi sonucu devamlı vuku bulan bir hadisedir.
  • sevgiliyi cekistirme icerikli bir mesaji** el aliskanligiyla sevgiliye gondermek*
  • bir everythingbutthegirl klasiği.
    e - oo süpersin oolum x!
    b - ne?
    ya da
    e - bu havada nasıl maç yapcaksın ya?
    b - ne?
    (bkz: cık cık cık)
  • arkadaşa akşama alsancak'ta buluşma amaçlı bi mesaj atılır, 5 dakika sonra "bilader alsancaa gidelim demişssin" diye bi telefon gelir; "yanlış olmuş" yanıtınız "bi daha olmassınng" olur.
  • bir arkadaşınıza "abi sus iki dakka saramıom" msg ı gidince başka birinden "ne?" gibi bir yanıt aldığınızda anlayacağınız durum.
  • efenim tecrübe ile sabitlenmiştir ki, gerek sözlük olsun gerek icq olsun bu mesaj fasiliteleri yanlış ellerde çok tehlikeli olabilmekte, yanlış anlaşmalara yol açabilmekte, yuva yıkımlarına, aile facialarına bile sebep olabilmektedir. hele de icq lite denen şeytan icadı programda yazı yazarken monitöre bakmıyorsanız ve gerekli ayarları yapmadıysanız yazmakta olduğunuz mesajın başı bir yere, - af buyrun - kıçı bir yere gidebilir. sonra ayıkla pirincin taşını işin yoksa sayın okuyucu! gayet masum bir mesajın yarısı, saatlerce uykusuz kalmış bünyede ne paranoyalar yapabilirmiş ben gördüm, siz görmeyin. dikkat edin. hatta aman ha! da diyeyim de anlam pekişsin, durumun ciddiyeti kavransın.
  • çok ilginç diyaloglar oluşmasına da neden olabilen hata.sonuçlar genellikle olumlu olmayabilir.
  • turkcell web'den mesaj atarken cok sik yasanabilir. misal, bir onceki mesaji attiginiz kisinin telefonu 535'le basliyosa ve sonra atacaginiz kisiden once onu degistirmeyi unutursaniz hic tanimadiginiz bi insanin gununu renklendirmeniz olasidir.
  • yasanmis hikaye..

msg : basak
    gonderilmesi gereken yer : turkcell fal
    giden yer : abidik gubidik biri
    gelen msg : hayatim ben bilmem kim.. basagin telefonu... (gelen abuk sabuk bi telefon numarası)
  • turkcell webden mesaj atarken seri halde; "dun aksama dair mesajlar", yanlislikla numaranin ilk ucunu 705 diil 507 yazmi$saniz taa istanbuldaki birine gider...istanbulda oldugunu bilirsiniz cunku tesadufen yeni peugot 206 almi$tir ve arami$tir mesajlar kendiyle alakali mi diye...telefonu acan bir kar$icins* cikinca hemen "bu tesadufu ho$ bir tesaduf sayalim mi?" tribine girmi$tir...ucuncu "hayir, valla yanli$lik oldu ii gunler" cumlesinden sonra telefon nazikce kapatilabilmi$tir.neticede bu durum mesaj icerigi ile dogru orantili sakincalar ta$imaktadir...