• olayı şu açıdan inceleyelim: acil bir işiniz çıktı ve oraya arabayı park eden gamsız adam yüzünden geciktiniz. ne yaparsınız? bazı durumlarda saniyeler bile çok değerli.
    oraya araba park edilmez arkadaş. insanları zor durumda bırakma hakkımız yok hiçbirimizin.
  • kurallara uymayan surucuye anlayisli yaklasan ne kadar cok insan oldugunu gosteren baslik. bu anlayisi gosterenler aslinda anlayisli olduklarindan degil kendileri de ayni kuralsizligi yaptiklari icin boyle yaziyorlar. yolsuzluk yapana bile bile oy vermek gibi. ordan cikabilmismis, biraz zorlansin ne varmis, belki acelesi varmismis, mesele bu degil, o adamin acelesi de yok biliyoruz cunku bu tur maganda cok, o araba neden park yapilmayacak yere park ediyor, neden kurallara uyan insan yer ararken o gelip tek akilli kendiymis gibi, sen enayiymissin gibi oraya park etmeyi dusunebiliyor, nasil diger arabalar zor cikar diye dusunmeyip bu kadar bencil olabiliyor. normal bir ulkede silecegi kirmak dogru degil tabi ama bunu kime sikayet etsen bir sey olmayacak, kuralsizligi dert eden bir insansan kendini yediginle kalacaksin. cok iyi yapmis, keske bende de ayni cesaret olsa.
  • nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

oraya araba bırakmaması gerektiğini anlamaması için geri zekalı olması gerekir bir insanın. e bir şekilde o avm'ye audi ile gelebiliyorsan demek ki belli bir seviyenin üzerinde zekaya sahipsin. ısrarla oraya bırakıyorsan arabanı, kusura bakma az bile yapmış diğer şoför.
  • avm'nin güvenliği bir sike yarasa o arabayı oraya parkettirmezdi zaten.
    polis zaten ilgilenmez. yani anlayacağınız gökten allah inse bile o arabayı oraya park eden adama dersini vermezdi. size de kurallara uyduğunuz için kendinizi sikmek kalıyor.

işte bu adaletini siktiğim dünyasının gerçeği tam olarak bu.
  • güvenliğe şikayet ederek hiçbir yere varılamaz. sanmam ki trafik polisi buralara baksın. aynı şeyi sürekli yaşıyorum ankarada da, bir düzenleme yapmadığınızda insanlar kendileri çözüm aramaya başlarlar böyle işte. yapılan hareketi savunmuyorum ama 3 metre yürümemek için hatalı park etmek zaten kendini bilmezliktir.

tanım: sinirden kendini yiyeceğine sileceği yemiş adamdır.
  • sileceği kıran adamın yaptığı davranış tartışmasız hatalıdır, yanlıştır.

lakin ta roma hukukundan gelen bir ile vardır; eğer adaleti tecil edecek erkler adaleti sağlamıyorsa birey kendi adaletini kendi sağlamaya başlardır. yanlış bir sonuçtur ama doğaldır.

o yüzden adamın davranışı yanlış olmakla beraber suçlamak da sonuç vermez. eğer ki aracı yanlış yere park eden kişi park ettiği anda otomatik ceza kesilip evine postalansaydı ve bu sistem halk tarafından biliniyor olsaydı ne o kişi aracı oraya park ederdi, ettiği zamanda bir tatar ramazan çıkıp bu davranışta bulunurdu.
  • bence gayet doğru davranış

böyle adamlara konuşarak birşeyleri anlatamazsın.
    bu audi sahibi arkadaş bir daha sittin sene aracını öyle biyerde bırakmaz

eğitilmesi gereken bir adet sığıra kendi dilinde eğitim vermiştir
    helal olsundur
  • son derece doğru olanı yapmış şofördür.

başlık altındaki savunmalar ise enteresan ve sözlük yazarlarının genel zekasını sorgulama sebebidir.

- belki acil bir işi vardı.
    + ulan bir avm'de ne gibi bir aciliyet olabilir? koca istanbul'daki benzincilere göktaşı düştü de tek tuvalet orada mı kaldı? ülkedeki tüm eczacılar greve gitti de tek eczane avm içinde mi? bir insanın avm'de ne gibi bir aciliyeti olur lan? "mango indirimini kaçırmayalım kız koş hemen!" dışında ne gibi bir aciliyet olur lan avm'de???

- belki otopark'ta yer yoktu.
    + o zaman siktir git, girme avm'ye. belli ki avm'nin kapasitesi dolmuş işte. bu neyin egosudur ki "ben buraya kadar geldiysem geri dönmem" diye düşünüp milletin çıkış yolunu kapatıyorsun.

- 3 hamlede çıkacağına 4 hamlede çıktı.
    + öküz, isterse 3501 hamle yerine 3502 hamlede çıksın, önemli olan o değil. önemli olan, avm'nin ve toplumun belirlediği standart kurallara uymak yerine başkalarının zamanını çalmayı kendinde hak görmen. bu öküz, bu hayvan, bu hayvanat, önüne ve arkasına başka araçlar çekse ve oradan çıkamasa "siz niye buraya çekiyorsunuz lan!" diye kavga çıkartırdı. toplum ve avm kurallarına sırf sikinin keyfi için uymamış bir adam var lan karşımızda.

he bir de "benim arabama yaparsan şöyle böyle yaparım" diyen tipler var ya. götü yiyen varsa benim arabamın arkasına bu şekilde bıraksın. döndüğünüzde ben de orada olacağım, bakalım ne yapabiliyormuşsunuz.

yarrak kafaları toplumsal basit kurallara bile uyabilecek zeka kırıntısı gösteremiyorlar, bir de yaptıkları mantıklıymış gibi erkeklik taslıyorlar.

daha cuma günü, gebze e-5 üzerindeki mc donalds'ın otoparkında, 2 enikli bir dişi (2 çocuklu kadın diyemem, kadın kavramı insana yakışan bir şey), 2 aracı ayıran çizgiyi ortalayarak park etti ve 2 araçlık yeri, sik kadar ford fiesta'sı ile işgal etti. araçtan indi, hiç bir şey yokmuş gibi çocuklarını indirdi ve yoluna devam etmeye çalıştı. ben bir an dalgınlıkla karşımdakini insan yavrusu sanıp "hanımefendi 2 araçlık yeri kapattınız" dedim. bana döndü ve "çocuklarımı indirdim, daha binemem" dedi. "aaa kusura bakmayın, bilmiyordum. size insan muamelesi yaptığım için tüm insanlıktan özür dilerim." dedim ve gittim. edilmedik hakaret bırakmadı arkamdan. çok da sikimdeydi sizin hakaretleriniz tehditleriniz. ben orada o arabayı park edemeseydim, bırakırdım arabamı senin arabanın arkasında, 2 saat beni arardın sağda solda.
  • güvenlik hiçbir şey yapmıyor. kaç kere benim aklımdan da geçti böyle tepkiler.
    şansa hep yanımda eşim olduğu için beni engelledi.
    hep bir bahaneleri olur böylelerinin acelesi vardır, park yeri yoktur, yada yukarıda yazan bir kaçı gibi "ama benim kesinlikle katılmadığım" ne var çıktın işte derler.

bir de bazıları tehdit etmiş, benim arabama yaparsan şöyle yaparım böyle yaparım gibi..
    nedense bu tipler hiç arabalarının başında durmazlar , arabayı öyle bıraktıktan sonra arazi olurlar. zaten görsen insanların böyle zorlandığını yada çıkamadığını bırakmazsın değil mi , duyarlı arkadaşlar.
  • ben park yeri bulmak için 15-20 dakika gezeceğim, yer bulup öyle park edeceğim sonra böyle bir tip canının istediği yere araba koyup gidecek. zikerler öyle adaleti. insanı en çok hasta eden duygu bu. bunların diğer bir versiyonu da iki araçlık park yerine aracı ortalamak suretiyle tek araç park edenler. ya da aracı yamuk bırakmak suretiyle parka veya çıkışa engel olanlar.

evet belki doğru değil adamın yaptığı ama insanı tahrik ettiğinde bunun da bir sonucu olacak değil mi? ben yapamazdım açıkçası ama izleyince bi ciğerim soğumadı değil. bir musibet bin nasihatten evladır şiarınca bir daha böyle bir yere bok araba bırakır. dinsizin hakkından imansız gelir hesabı.
hesabın var mı? giriş yap