• cemal çetin isimli mhp'li milletvekili'nin adalet bakanı aldulhamit gül yerine başka milletvekilinin yazıcısına gönderdiği torpil çıktısıdır. yazıda bir yakınının hakim/savcı sınavına gireceğini bildirmiş ve ona yardım edilmesini istemiştir.

torpil yazısı

cumhuriyet haberi
    halk tv haberi

hükümet yandaşı memurlar.net bile olay ayyuka çıkınca haberini yapmış

hakim ve savcılara zaten güven yoktu, şimdi iyice ele ayağa düştü.

edit: usulsüzlük mü lazım ? buyrun;
    (bkz: ensar vakfı bşk sülalesinin hitit üni'de istihdamı)
    (bkz: belediye işçisinin il kültür ve turizm md. olması)
  • şahsen, bu tarz şeyleri görmeye alışmam beni en çok üzen durum oldu.
  • yavru muhalefetin allah, din, müslümanlık, biz kul hakkı yemeyiz derken ne kadar samimi olduğunu gözler önüne seren torpil çıktısıdır.
    torpille göreve gelen hâkimler, savcılar oldukça daha çoook adalet diye ağlarız.

edit: başkasının hakkını yiyerek adaletin bekçisi olacak kişinin ismi hande melis arınç imiş. elif can yetim'i de unutmayalım. bir aklar bir sahtekâr kurtlar sarmış dört yanımızı. biz de hâlâ şerefimizle meslek sahibi olmaya çalışalım.
  • lan hakim savcılığı geçtim, ikm'de bana sordukları sorular bundandı. millete göksun nerenin ilçesi diye sorarken bana; anayasa mahkemesinin başkanı, görevleri, yargıtay kaç daireden oluşur, dünyanın 7 harikası gelmişti. adaletine soktuğumun yerinde, adalet isminde bir partilinin yönettiği adalet bakanlığı. coğrafyası kaderde degil, direk keder ecdadını....

edit; göksun sorusu daha zor diyen arkadaşlar var, girdiğim komisyon göksuna uzak değil. ayrıca sorunun sorulduğu eleman maraşlıydı aswfh.
  • bende ikidir zabıt katipliği mülakatına giriyorum. 200 kişi alınacaksa ben 130 140'lara giriyordum klavye sınavında. ama ikidir sözlü mülakattan geçemiyordum. ulan bizim işimiz yazı yazmak, en iyi yazan ilk 200 kişiyi alıver işte nolacak diyordum. o işler öyle olmuyormuş işte, işsiz geziyorum hâla. allah belanızı versin hepinizin. evet.
  • milletinden birisinin isteğine vekalet etmiş vekildir.
    yeni türkiyede her alanda gördüğümüz bu adaletsizliğin yargıda da olmasına şaşıracak birinin çıkacağını sanmıyorum. bu belgelerle değil, adaletin kararlarıyla uzun süredir farkında olunabilecek durumdur.
  • sonra vay efendim niye adalete guvenmiyorsun, niye hakim savcilar yolda gorsen suratina tukurmeyecegin kadar kalitesiz adamlardan olusuyor diyorsun. e iste bu yuzden. bu kadar torpille ise alinan bir guruh sadece kukla olur, cunku ona ekmegini veren bilgisi degil torpilidir. zayiftir. acizdir. dogal olarak mulakat surecinde kapisini yaladigi guruha karsi bir karar vermesi meslek hayati boyunca cok zordur. senin gibi dusuk adamlarin hakim/savci oldugu ulkeye de yabanci sermaye gelmemektedir. yerli sermaye de yatirimlarini yurtdisina kaydirmaktadir. insanlar gun be gun acliga yurumektedir. iste dogmamis yetimin hakki da senin boynunda. torpille girenlerin aldigi maas haram olsun! bunu okuyup da yok ben torpille girmedim diye dusunen sark kurnazi, sen de torpil buldun o surecte, hatirla.
  • ben hayatımda hiç torpil görmedim. böyle mi oluyor cidden? bir antetli kağıda mı bakıyor yani?
  • (bkz: liyakat) (bkz: boş küme)
hesabın var mı? giriş yap