şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yalnız olmadığımı farkettiğim başlıktır. özlüyor ve üzülüyorum.. neden mi? toprak kokusunun gerçekten toprak kokusu olduğu zamanı, sevginin sevgi, kardeşliğin kardeş ve aşkın aşk olduğu, emeğin de emek olduğu zamanı özlüyorum.

  (bkz: tüfek icat oldu mertlik bozuldu)
 • (bkz: midnight in paris) i akla getiriyor. böyle insanlar bu hissi hep yaşar. be herkes için altın çağ başkadır. hep bir ait olamama durumu
 • insanların saf kötü olduğunu görünce sık sık akla gelen düşünce.

  eskiden kötüler bile kaliteliymiş, orospuların bile bir klası varmış. selvi boylum al yazmalım da ilyas'ı sevdiği halde "ben de sevdim ama karına git" diyen dilek gibiymiş kötüler...

  bir 50 yıl önce dünyaya gelmeyi isterdim.
 • sık sık içine düştüğüm vehim olsa da, vardır bir hikmeti diye düşünüp merak da etmiyor değilim. şu zamana ve dünyaya bir iz bırakabiliriz belki kim bilir?!
 • elektrik desen var, su desen her evde var, yolculuk desen ata-deveye ihtiyaç yok; arabası-uçağı var.
  git bakayım bir 500 yıl geriye ne çileler çekecektin. düşünün, düşünün ama azıcık mantıklı düşünün.
 • benim dünyaya gelmiş olmam yanlış,
  bak ne güzel mavi gezegen dönüyo da güneşi bile var dediler de
  kafam mı iyiydi yedim reklamları geldim hatırlamıyorum ki!

  zamandan bağımsız olarak
  dünyaya gelmiş olmamın yanlış olduğuna inanan birisiyim.

  ne gerek var hırsa salak yat uyu rahmin sıcağında iki güne ölür gidersin
  niye hız yapıp yumurtaya varıyorsun sen?
  yandaki sperm arkadaşa yol ver o gitsin!

  kesin mavi güzel gezegenin reklamlarını gördüm ben.
  şimdi de geri gitmenin peşinde hevesinde, semerinin ağırlığından sadece atacağı bir sonraki adımı düşünebilen eşekler gibi yaş-ı-yorumlar içindeyim.
 • ben düşünüyorum ama eski orta asya da doğmak isterdim oba da yaşamak mesela. kımız içip at üstünde diyar diyar dolaşmak. at avrat silah ana sloganıyla yaşamak. bulsam üç hafta gitmek isterim sadece o duyguyu yaşamak için bilgisi olan varsa yeşillendirsin.
 • bazen onlara baktığımda, hele ki karşılarında, bir metreden az mesafede hatta belki tam da onların* tablolarını kendi elleri ve gözleri ile değerlendirirken uzaklaşıp durdukları mesafeden bakarken o kanvasa, gözlerim dolar. karsi koyamadigim, icimde buyuk bir gec kalmışlık, eksiklik hissederim. bir turlu tamamlanamamış, yerimin, yurdumun, ruhumun ait oldugu yegane yerden bu denli uzakta, uzak, yanlıs bir zamanda dünyaya gelmiş olmak bana acı verir.
  saatlerce ayrilamam karşılarından. oyle ki defalarca kez o tutku ile gözlerimden yasların suzuldugu bile olmustur. büyüyen, buyumesine engel olamadığım bir hayranlık sonucu hissederim bunlari. karşılarında geçireceğim bir günü, bir ömre değişmezdim iste o zaman.

  (bkz: italian renaissance)
  (bkz: italian renaissance art)