şükela:  tümü | bugün
  • sürekli olarak kafamı kurcalayan, dünyaya yanlış zamanda geldiğimi düşündüren, zamanın şartlarına çoğunlukla uyum sağlayamadığım hissini içinden atamadığım olgu...
  • (bkz: midnight in paris) i akla getiriyor. böyle insanlar bu hissi hep yaşar. be herkes için altın çağ başkadır. hep bir ait olamama durumu
  • midnight in paris bakınızı verilmiş. evet doğru herkes için altın çağ, ideal zaman başkadır. ama şöyle bir durup bakınca aslında hiç (bkz: doğru zamanın olmadığı gerçeği) ile karşılaşıyor insan.
  • insanların saf kötü olduğunu görünce sık sık akla gelen düşünce.

eskiden kötüler bile kaliteliymiş, orospuların bile bir klası varmış. selvi boylum al yazmalım da ilyas'ı sevdiği halde "ben de sevdim ama karına git" diyen dilek gibiymiş kötüler...

bir 50 yıl önce dünyaya gelmeyi isterdim.
  • sık sık içine düştüğüm vehim olsa da, vardır bir hikmeti diye düşünüp merak da etmiyor değilim. şu zamana ve dünyaya bir iz bırakabiliriz belki kim bilir?!
  • çoğu zaman içerisine giriyorum bu düşüncenin.
    bir geçiş döneminde olduğumuzu bundan bi 100 yıl sonra ya da 100 yıl önceki dönemde yaşasam daha mutlu daha o tarihe ait olacakmışım gibi hissediyorum.
  • elektrik desen var, su desen her evde var, yolculuk desen ata-deveye ihtiyaç yok; arabası-uçağı var.
    git bakayım bir 500 yıl geriye ne çileler çekecektin. düşünün, düşünün ama azıcık mantıklı düşünün.
  • su anda yasadigi hayat standardinin 100 sene once yasayan kral, sah, padisah, vezirganinin hayat standardindan daha yuksek oldugunu bilmeden soylenen talihsiz aciklamadir.

savas olmamasi, modern tip olmasi, yemek bulabilitesi gibi diger konulara girmiyorum bile.
  • benim dünyaya gelmiş olmam yanlış,
    bak ne güzel mavi gezegen dönüyo da güneşi bile var dediler de
    kafam mı iyiydi yedim reklamları geldim hatırlamıyorum ki!

zamandan bağımsız olarak
    dünyaya gelmiş olmamın yanlış olduğuna inanan birisiyim.

ne gerek var hırsa salak yat uyu rahmin sıcağında iki güne ölür gidersin
    niye hız yapıp yumurtaya varıyorsun sen?
    yandaki sperm arkadaşa yol ver o gitsin!

kesin mavi güzel gezegenin reklamlarını gördüm ben.
    şimdi de geri gitmenin peşinde hevesinde, semerinin ağırlığından sadece atacağı bir sonraki adımı düşünebilen eşekler gibi yaş-ı-yorumlar içindeyim.