• reysaş lojistik'in ortaklarından rıfat vardar'ın yapmış olduğu hata. hisseler 3,56'dan 2,90'a kadar düşmüş, sadece rıfat vardar 3.4 milyon lira kaybetmiştir.

http://www.hurriyet.com.tr/…mi/12278665.asp?gid=229
  • rıfat vardar'ın, sözkonusu işlem sonrasında spk'ya başvurduğu söylentileri dolaşmaktadır. tabi spk böyle bir işlem için ne yapabilir, bilinmez.

eh be abi, açık duruyordu da çocuk mu bastı?
  • bir anda yapılan toplu satış ile elinde aynı hisseleri bulunduran diğer şahsiyetlerinde bunları ellerinden çıkartacaklarını düşünerek aynı gün içerisinde ya da bir sonraki seansda alış fiyatının satış fiyatının altına düşeceği umudu ile yapılmış bir çakallık çukallık olabilir ama yer mi anadolu çocuğu, birşeyler oldu yemediki yanlış lan yanlış, 6 milyon hisseyi ben bilerek satar mıyım, kedi entera bastı gitti hisseler ayağı ile açıklamalar gelmiştir.
  • - la olm garanti bir kademe daha indi.
    - siktiret la, gel güreşek.
    - olm dur, daha küçük yatırımcıyı tokatlıycaz, ba ba, nasıl alıyolar bizim kaatları.
    - la çok canım çekti, gel güreşek.
    - olm dur, bizim hisselerden biraz göndericem, 20 kademe aşağı hayvan gibi alış girdim, kucaama düşücekler.
    - topsun lan, zorla güreştiricen kendini.
    - ahahahahaha dur la gıdıklama..ananıskm.
    - nooldu la?
    - olm tek tuş gitti hepsi amınıskm. gıdıkladın, barnaam sat'a değdi gitti.
    - ahahahahahahass çok saçma lan.
    - olm gülme..aha satış başladı...bizim kaat taban oldu.
    - hahahahhahaass
    - dur la spk'yı arıyom. çalıyor..
    - olm çok malsın.
    - alo..evet ben yanlışlıklan bizim kaadı taban yaptım..evet..yanlışlıklan..şimdi arkadaş gıdıklıyordu..benim de barnaam şeyetti..satmış bulunduk..özel durum açıklamasına bunu yazın lütfen.
    - la ne diycem, senin masayı ters çevirip japon kale mi oynasak?
    - hay güreşine, japon kalene, olm atma topu..atma lan..
    - ahahahaahoark.
    - hay amına koyiim, top mouse'a çarptı, 4 milyon lot tavandan garanti aldım senin yüzünden..ananıskm.
    - spk'yı ara lan..çok komik..
    - ahahahahaha..olm gülme, spk'yı arıyom..
  • inandırıcı olabilecek bir eylem. rıfat bey bu satış işlemini düşük hacimlerle yapmış olsaydı, hisse senedinin düşüşte olduğunu hissedip panikleme ihtimali olan küçük yatırımcılar toplu satış kervanına katılır, böylelikle rıfat bey piyasadaki panikçilerin hisselerini toplayabilirdi. bu işlemi yaparken de kendi satıp kendi aldığı ilk satış furyasına göre alışları daha büyük hacimle yapıp karına kar katıyor denilebilirdi. satışların büyük hacimle gerçekleşmiş olmasında akla gelen ilk ihtimal rıfat beyin bu hisseleri geri toplamak gibi bir amacının olamayacağıdır. zaten bu adamın 3,56 dan sattığı bir hisseyi 2,90 dan geri alabilmesi için mutlaka kademeli satış yapıyor olması ve seri tavan operasyonları için yeterli hisse senedi miktarına sahip olma isteğinde olması gerekiyordu. o yüzden ortada uzun vadede şirket beklentilerinin kötümser olması durumu yok ise maldan çıkma yok denilebilir, dolayısıyla sehven satış mantıklı gözüküyor.
  • cidden tuhaf bir olay. bu olaydan acayip bir gerilim romanı ve hollywood hiti çıkar ben size diyim.
11 entry daha
hesabın var mı? giriş yap