şükela:  tümü | bugün
  • manyaklar tarafından uğrunda imza kampanyası başlatılan vahşi yaratık.

"sevgili köpeğim kaos bir çocuğu kaza eseri ısırdı. o oyun oynadığını sanıyordu sadece. çocuk salıncaktaydı ve kaos onunla birlikte sallanmak istedi. sonuç olarak çocuğun bacağına birkaç dikiş atıldı. şimdi, çocuğun ebeveynleri köpeğimin ölmesini istiyorlar."

çocuğun bacağa dikiş atılmış ama önemli değil, pitbullcuk salıncağa binmek istemiş :((
  • salıncakta sallanmak isteyen pitbull'dur aynı zamanda. benimki de bilardoya gidiyordu mahalleden arkadaşlarıyla.
  • bu dünyada 2 farklı genetik malzemeye sahip insanlar olduğunu göstermiştir.

bir tarafta ''mevzunun bir yerinde köpek varsa gerisi teferruatır,insanlar sikimde değil'' diyenler.

diğer tarafta ''mevzu insansa gerisi teferruattır,yemişim köpeği ''diyenler

edit:''yemişim köpeği'' sporluyum.
  • az bile yapmışlar bence.

5 aylık oğlum var. geçen gece 2 tane orospu çocuğu sivrisinek girmiş odaya. bir tanesi yanağından ısırmış yavrumun. 3 gündür kızarıklığı geçmedi. cibinlik falan bakıyorum şimdi sinekler yemesin diye. tabi o 2 sineğin de anasını belledim sonra.

neyse düşünüyorum da böyle bir köpek benim çocuğumu falan ısıracak. neler yaparım kim bilir.

edit: he bu arada ısırma olayı öncesi sivrisinekleri farkedip, onu değil bizi yesinler diye gece yarısına kadar üstümüz açık yattık. ama sinekler kendileri kaşındı, üzgünüm. rip.
  • pittbull gibi siddete egilimi herkesce malum saldirgan bir hayvan turunun evcillestirilebileceginin sanilarak toplum arasina cikarilmasi, evde beslenmesi ya da kendini savunamayip maksimum derecede zarar gorebilecek cocuklarin bulundugu parka goturulmesinin bile bana gore tamamen yanlis olmasindan dolayi itlafi yerine bir kopek ciftligi veya benzeri bir fasiliteye tasinmasi gereken it turu.

sahibi olacak suursuz isvec koftesini ramsay bolton panpamin eline vermek lazim, cocuk olse ne olacakti?

edit: sagolsun camiden adidas caldim bol geldi ayarimi verdi de yazim hatasi balton'u bolton yaptim
  • mevzu "şehirlinin, çocuğunu ısırdı diye köpeği öldürmesi" değil de "köylünün, tavuğuna saldırdı diye kediyi tüfekle vurması" olsaydı ağlayacak şahısların, anlamlandıramadıkları hadise.

benim çocuğumu ısırsa ben de kızarım ama sen kimsin bir canlının yaşama hakkını elinden alıyorsun ? yavşak. allah mı sandın kendini ?

bu nasıl kibir insanoğlu ? kendine gel amk.
  • köpeğe en ufak bir ceza istemeyerek desteklediğim kampanya. cezayı hak eden sahibi. köpeğin vahşi ise çıkartmayacaksın çocukların yanına.

edit: hapis cezası bile verilmeli. ama köpeği öldürmek çok saçma. 200-300 liraya yarın gidip başka bir pitbull alacaktır. sen sahibine ceza verirsen suçunu anlayıp bir daha çok daha dikkatli olur. para cezası olursa eğer minimum 1 yıllık maaşı, hapis cezası ise minimum 1 sene.
  • ''yanlışlıkla'' dan sonrasını okumadığım kampanya.

yanlışlıkla mı? bu tür köpeklerin nasıl dışarı çıkarılması gerektiği konusundaki kuralla gayet açık (tasmalı, ağzılıklı) hayır sen bu tür önlemleri almazsan kusura bakma yanlışlıkla diyemezsin. ha bir de çocuğu var mı bilmiyorum zaatın aynı şeyleri sahibine ve o imza kampanyasını imzalayanların çocuklarına yapılsa bu kadar sevgi pıtırcığı takılabilecekler miydi merak ediyorum.
  • 7 senedir pitbullumuz var. en ufak bir sorunla karşılaşmadık. zaten kendisi hava hafif soğuksa kulübeden çıkmaya zahmet etmez, gece gezdirmediğimiz zamanlar hariç havlama huyu da yoktur. çoluk çocuk herkesle arası iyidir. sadece bahçedeki kedilerimizle arası pek iyi değil aşırı derecede kıskanır. gelene gidene ses etmez. ben kendimden fazla güveniyorum etrafındakilere kesinlikle zarar vermez.

(büyük harflerle) ancak, ben güveniyorum diye kesinlikle tasmasız dolaştırmam, pitbull değil kaniş, pug, terrier olsaydı yine dolaştırmazdım, etraftaki kedi ,köpek, insan herhangi bir şeyden tahrik olabilir ve davranışları değişebilir, insan bile bazen sınırlarını aşan hareketler yapıyor. kesinlikle tasmasız dolaştırılmaması gerekiyor bu tarz köpeklerin. 35kg olmasına rağmen 80kg beni sürüyebilecek gücü var ve bunun farkında.

olayda sorumsuz olan sahiptir, sahibinin suçunu ne yazıkki köpek çekecek. her ne kadar köpeğinize güvenseniz de lütfen tasmasız gezdirmeyin. biz tasmayla gezdiriyorken bile karşıdan bir insan, kedi , köpek geliyorsa tasmayı en kısa şekilde tutup dizimizin hizasına getiriyoruz bizim pitbullu. çoluk çocuk korkup aniden yola iner bir araba çarpar bunda da sorumluluk bizde. köpek beslemek özellikle pit,dogo,rot,bullterrier,cane vs. gibi güçlü ırkları beslemek daha fazla dikkat ve sorumluluk istiyor.

edit: uyutulmaktan (öldürülmekten) kurtulmuş pitbull. umarım sahibi bundan sonra daha dikkatli davranır ve tasmayla gezdirir kaos'u. defalarca söylediğim gibi ne kadar güvenirsen güven önce tedbiri almak gerek. ısırılan ve bacağına 4 dikiş atılan çocuk olaydan psikolojik olarak da çok fazla etkilenmez.