şükela:  tümü | bugün
  • tam adı "yannick ferreira-carrasco" olan belçika elsene doğumlu 1993 doğumlu monaco'lu oyuncu. forvet mevkinde görev yapmakta.
  • klas kanat oyuncusu. monaco'nun falcao, james rodriguez gibi topculari elinden cikardiktan sonra dagilip iddiali olamayacagini dusunenlerin ters koseye yatmalarinin en buyuk sebeplerinden biri kendisi. monaco'da kalmazsa monaco'dan daha az hedefleri olan bir kulube gitmeyecektir.
  • yetenekli ama ara sıra bencillik yapabilen futbolcu. ayrıca ismi karizmatiktir.
  • yaklaşık 20 milyon euro bedelle, atletico madrid'e transfer olan yıldız adayı. arda'nın yarı fiyatına ondan daha potansiyelli bir oyuncuyla yerini doldurdular ve kesinlikle çok yerinde bir hamle.

çok iyi top sürme ve adam eksiltme özelliklerinin yanında, kolay kolay kendisini yere bırakmayan inatçı bir oyuncu. eğer simeone bencil ve savruk yapısını dizginleyebilirse, ileride ismini çok daha fazla duyacağımıza eminim.

kendisi emirates'te arsenal'i yıkan 3. golü atmıştı aynı zamanda.

(bkz: 25 şubat 2015 arsenal monaco maçı)

fm 2015'de daha bugün depay'ı satıp, yerine kendisini almam ve transfer haberini duymam da ilginç oldu.*

atletico'da yeni bir griezmann etkisi yaratabilir bu çocuk, bekleyip görelim.
  • geçen sezon ligue 1'de çıkmış olduğu 36 maçta 6 gol atıp 10 da asist yapmış olan 21 yaşındaki belçikalı kanat oyuncusu. çıktığı 52 resmi maçta ise (lig+şampiyonlar ligi+fransa kupası+lig kupası) 8 gol 14 asist ile oynamış. şahsen lucas ocampos'un daha çabuk parlayacağını düşünürken beni yanıltmıştır ayrıca.*
  • yine bir fm diyorsa doğrudur futbolcusu. yalnız fm'de daha potansiyelli takım arkadaşı ocampos 7.5 milyon euro'ya transfer yaparken kendisinin 20 milyon euro'ya yapması ilginç olmuş.

bu arada kendisi belçikalı'dır. adamlar ne kanat yaptı son yıllarda ya.
  • son yıllarda saçma sapan paraların döndüğü transfer piyasasında değeri 20 milyon euro'dan çok daha fazla bence. geçen sezon monaco'da gösterdiği performans ve istatistikler ortada, en az 30 milyon euro ederdi bu adam. atletico madrid'i idari açıdan çok beğeniyorum. adamlar dibi görüp zirveye çıktı resmen, yine mükemmel bir transfer hamlesi. bu arada carrasco'nun ispanyol pasaportu da varmış, annesi de ispanyolmuş onu da yeni öğrendim. ismi hiç belçikalılara benzemiyor zaten ilk belçikalı olduğunu duyduğumda da çok şaşırmıştım, portekizli olduğunu düşünmüştüm. baba portekizli, anne ispanyol, kendisi belçika milli takımında oynuyor.
  • football manager 2015 'te as monaco'yu çalıştırdığım sıralar kendisini lucas ocampos'un yedeği olarak kullanırdım.

mükemmel bir yedek hatta mükemmel yarı-as takım oyuncusu olur kendisinden.

arda turan ile karşılaştırmaya gelince arda turan kadar topu ayağında tutamaz, ama arda turan'dan daha iyi uzaktan şutlar çeker. simeone'nin elinde bir yıldız olabilir.

bana göre 2 yıla kalmaz bonservisini 40-50 milyon euro'ya taşır. büyük potansiyeli olan futbolcu.
  • italya macinda takiminin 3.golunun asistini yapti. son hareketleri final pasi cok basariliydi. sanirim athletico madrid iyi bir yatirim yapmis.