şükela:  tümü | bugün
  • 2018'de vefat eden vionun vefatından evvel alınmış kayıtlarından oluşan albümü. albümde vioya ceza, patron, tepki, ayben, kamufle, aspova ve modd eşlik ediyor.

albüm için;
  • vio hariç diğer mclerin vasat veya şarkının temasına bağlı kalmadan rastgele sözler yazdığı 2020 albümü
  • cezanın verse o kadar üzdü ki beni, buna bi sigara yaktım

sana bi'de dede yolladım adı : danyal
  • ceza ile düeti mükemmel olmuş olan albümdür. albüm zamansız kaybedilen vionun eski kayıtlarını çeşitli mc'ler ile düet hale getirilmiş şarkıları barındırıyor ama özellikle bu şarkı* duygudan duyguya geçirdi, cezanın verse'ünün son mısrası hele, "sana bi dede yolladım adı danyal.." peh.

tepki büyük adamsın, ceza zaten tartışılmaz.
  • acaba neden hayattayken hiç bir solo projesi yayınlanmadı diye kendine soruyor insan ya da vefat etmeseydi bu şarkılar mob’deki diğer gençlerin rafa kaldırılan demoları gibi kayıp mı olacaktı?
  • kötüyü geç eh denecek tek bir şarkı bile yok albümde. motivenin bir seferinde söylediği gibi aralarında en iyisi aşkınmış gerçekten, zamansız gidişinden önce kaydedilen yarım yamalak kayıtlardan bile böyle harika şarkılar çıkıyorsa. keşke mahallenin bu çocuğunun da büyüdüğünü görebilseydik,, ışıklar içinde uyusun yıldızların arasında.