şükela:  tümü | bugün
  • yapma yetisi olmasına rağmen yapmamak degildir.
    yapma yetisine/kabiliyetine/hunerine/istegine sahip olmamaktir. ona sahip olunsaydi yapardi zaten veya yapmazdi, "yapamazdi" degil.
  • ben bu aralar rahat rahat uyuyamıyorum. hiçbir yerde huzur bulamıyorum. sağlıklı düşünemiyorum. insanların gözlerinin içine bakamıyorum. hiçbir şey için heves edemiyorum, etsem de sürüdüremiyorum. hayal kuramıyorum. kalkıp gidemiyorum, oturup kalamıyorum. anı yakalayamıyorum, yaşayamıyorum. derin bir nefes alıp o güzel, tatlı yağmur havasını içime çekemiyorum. ağlayamıyorum, algılayamıyorum, yargılayamıyorum da. "yapamamak" larla dolu zamanlar geçiriyorum, yoruluyorum, kırılıyorum, duruluyorum, tutkusuzlaşıyorum.
  • olmaması.
  • henüz olmaması.
  • “hiçbir şey elimde değil
    sevmek istiyorum, sevemiyorum
    çarpıyor birbirine kalbimin kapıları
    gülmek istiyorum, gülemiyorum
    öne geçiyor acılarımın çizgileri
    vermek istiyorum, veremiyorum
    geri çekiyor beni tenimin güçlü dokusu
    konuşmak istiyorum, konuşamıyorum
    kapanıyor büsbütün dudaklarım”
    edip cansever
  • yapmaya gucunun,imkaninin,sartinin olmamasidir.ama asla yapmak istememek degildir yapamamak...belki iste guc toplamaktir, soluklanmaktir bir yol agzinda.yapabilmeye on hazirlik asamasidir mesela yapmanin ufukta gorunmesidir... oyle icinde umutlu duygular.barindirir yani.
  • mevcut durumda devam edememek, devam edemeyeceğini düşünmek.
    var olmaya, var olduğun düzen içerisinde yaşamaya devam edemeyeceğini düşünmektir, bazen.

aslında kendini kandırmaktır, o zamanlarda. bal gibi devam edersin işte. zaten devam ediyorsundur, sen etmesen de hayat tüm canlılığıyla devam etmektedir. yapamıyorum, yapamıyorum diye kendi kendine mırıldanırken öyle güzel yapıyorsundur ki geçen zaman ve değişen her şey, geride kalanlar çok da güzel unutuluyordur.
    rüya gibi, rüyadan uyanmak gibi, elbiselerinde kırmızı kırmızı lekeler bırakan kırmızı biberler gibi.

sadece uykusuz geceler vardır, çetelesini tutamadığın. günlere bağlanan geceler*. onları da kimse hatırlamaz. yaparsın, yani, çok güzel yaparsın.

kendine yalan söylemektir, bu işin özü. içten içten. kimseyi kandıramazsın, bal gibi yaparsın.

ama .... yine de ben yapamıyorum.

(bkz: the drugs don't work)
  • kişinin sürekli olarak etrafa yapacaklarını sıralayıp, etkilenmeleri karşısında tatmin olup bahsettiklerini artık yapmaya ihtiyaç duymamasından kaynaklanan eylem.

özellikle kişinin biraz da ağzı laf yapıyorsa ve anlattığını güzel süslüyorsa, karşı tarafın ağzının suyunun akması olayı gerçekleştirmeden gerekli primi yapmaya bedel olur bazen.

buna en bariz örnek olarak 17 yaşından beri sürekli anlattığım dövmelerim gelebilir. vücudumun tamamına senelerdir hayal ettiğim, çizdirdiğim, gidip fiyat aldığım tasarlattığım dövmeleri sürekli anlatmama rağmen 11 sene oldu daha bir adet dövmem mevcut değil.

(bkz: havlayan kopek isirmaz)
  • mühendis kabusu...
    yapamamak lüks resmen...
  • en sevdigin sey, yagmur yagmasindan bile keyif alamiyorsan yapamiyorsun. belki de hic yapamamissin.
    kim bilir?
    ben bilmiyorum.