• "davul bile dengi dengine" atasözünün ne denli kıymetli bir tespiti işaret ettiğinin kanıtıdır. seviyesiz kadınların seviyesiz erkeklerle birliktelik yaşadığını gözler önüne seren, %1 ihtimalle bile denklik tablosunun bozulmadığının sağlamasını yaptıran yarışma programıdır. kocasına denyo diyen bir kadın ve camlı bölümden gülümseyerek bakan bir koca. tez elden tükenerek yok olmasını diliyorum.
  • ilker bey sizi bugünkü program için büyük kutluyorum. o anadolu kadının her lafını danışmanların not alması lazım. içeriden bildiren güzel insanlar onlar.

o insanların emeğini piç edenler gün yüzü görmez diye de belirtmek istiyorum. o annem ilk defa uçağa sizin için binmiştir. çoğu daha önce deniz bile görmemiş insanlar onlar. hayatları inekleri keçileri tavukları.

neye inanırsanız inanın bu insanların emeğinin bedeli adamı öldürmez süründürür.

tanım: 13.01.2021 tarihinde köylü annelerin babaların bacıların yarıştığı fox tv de yayınlanan tv yarışma programı.
  • eşlerine destek olan kadınların tezahüratlarının farklı çağrışımlar yaptırdığı yarışma.

geçen misafirlikteyiz. arkada tv açık. muhabbet iyi iken birden sesler dikkatimi çekti. dönüp ekrana baktım. suratından hırs akan kadının biri yarışan kocasını canhıraş şekilde destekliyor. kadının konuşmaları şu tarzda:

-hadi aşkım.
    -yaparsın aşkım.
    -daha hızlı, daha hızlı
    -hadi
    -hızlı vur aşkım
    -sert sert hadi
    -az kaldı aşkım
    -bitiyor aşkım az kaldı
    -aşkım çabuk
    -hadi daha hızlı
    -vur aşkım
    -durma vur, çok az kaldı
    -aşkım harikasın, harikasın

rtuk buna da el atar yakında.
  • hatun dedi ki kocamın gömleğine kızlar baktı ben de kestim. bu hatun evli. kendine aşık kendisini çekebilen bir koca bulmuş. biz de sözlükte modernlik falan kasalım.
  • bir kaç sefer bu programı izledim ve bekar olan bütün erkeklere izlemesini tavsiye ediyorum. ben izlerken sinirden dişlerimi sıkıyorum, siz bu kadınlara nasıl tahammül edip, evli kalabiliyorsunuz arkadaş? nasıl bir çilenin içine düştünüz? bu program tek başına ülkemizdeki evlilikleri özetliyor. saygısız, şımarık, kompleksli, avam kadınlar. artık kaderine razı gelmiş, kendinden vaz geçmiş, maymun olmuş adamlar. karı - koca arasındaki sevgisizlikler o kadar belirgin ki, izlerken başkaları adına utanıyorum.
  • sabah yeni bölüm tanıtımına denk geldiğim program.
    ilker ayrık erkek yarışmacıya soruyor:
    -eşiniz arkadaşlarıyla çıkabilir mi?
    +istiyorsa çıksın
    -istiyor mu peki?
    +sıkıyosa istesin!!! (bkz: wtf)

ya bu nasıl bi evlilik, kadınlar buna neden tamam diyebiliyor? eşler bu hakkı kendinde nasıl bulabiliyor? umarım şaka falandır, midem bulandı izlerken.
  • buraya da kim katılsa kocam benden önce çok çapkındı diyor. bu adamlara sizin bakmanız mucize bir de çapkınlarmış ahahaha. her nefes alana yazmak çapkınlık değil çapkınlık için karşılık alması lazım. bir de kocamı çok kıskanırım kafasındalar te allam ya tencere kapak gibi uymuşsunuz daha kimden kıskanıyorsunuz.
  • önce kadınlardan, sonra evlilikten soğutan, sonra da bu ailelerin yetiştireceği çocukları düşündürüp yurdumun geleceğini sorgulatan program.
  • an itibariyle tesadüf etmiş bulunuyorum, yarışmada evli, nişanlı çiftler yarışıyor;
    - müsabakalar sırasında kadınlar viyak viyak bağırıyorlar, iğrenç sesler çıkarıyorlar.
    - eşler birbirine çok saygısız bir oyun için ciddi ciddi birbirlerine bağırıyorlar, şu anda serkan-kamile çifti var mesela tedirgin oldum serkan karısına saldıracak diye. kamile başını yakmış resmen.
    - evlilik istemeyenler izleyip kararlarının doğruluğuna emin olabilir.
    - ilker ayrık sevdiğim bir oyuncu, pavyona düşmüş soprano gibi kalmış programda.
    - program sponsoru bereket dönermiş, inşallah dönerleri de sponsor olduğu program kadar berbat değildir.
  • şu an izliyorum çünkü (bkz: aile evi).
    bu akşamki programda hayatımın şokunu yaşadım. çiftin biri iki yıldır çıkıyormuş hatta nişanlılarmış, çocuk da "burası da benim için önemli ve bu an da benim için önemli" diyerek kıza kameraların önünde evlenme teklifi etti. kız da "seni daha fazla tanımam lazım" diyerek teklifi reddetti. iki yıl olmuş... bir insanla belli bir süre geçtikten sonra özellikle aynı evde yaşıyorsan anlaşıp anlaşamayacağın, bir hayatı birlikte yaşayıp yaşayamayacağın belli oluyor diye düşünüyorum, hissediyorsun. daha neyini tanıyacaksın, adam belli etmiştir az çok, kaç zaman geçmiş..

bir de diyor ki "ama sürprizini bana söylemesi lazımdı". whatttt????? sürprizi sana söylemesi mi lazımdı? kafalar pırıl.

valla çocuk için gerçekten üzüldüm. ne umdu ne buldu. parmağında nişan yüzüğü varsa zaten bu evliliğe adım atacaksın, kararındasın demektir. reddetmek nedir? çok saçma. ben şu moral bozukluğuyla bırakın yarışmayı kazanmayı, önüme bile odaklanamam bir iki saat. yazık yani..
hesabın var mı? giriş yap