• (bkz: windows)

kendisi bazen tam bir gerizekalı gibi davranıyor ne yazıktır ki! az önce internete girememeye başlamıştım. ağ bağlantılarından bağlantının üzerine tıkladım ve yaklaşık 1 dakika kadar bekledim sorun nedir görmek için. windows nasıl bir uyarı verse beğenirsin? "windows, bu bilgisayarın şu anda ağa bağlanma sorunu yaşadığını onayladı". allah razı olsun gerçekten, artık gönül rahatlığıyla internete giremeyebilirim.
  • eve kurulan yapay zekalı otomasyon/güvenlik sistemi ile işyerinden, msn messenger üzerinden şöyle bir diyalog yaşanır:

- ev!
    - buyur abi?
    - ne var ne yok orda?
    - bişey yok abi, misafir geldi az önce, alayım mı salona?
    - kimmiş misafir, göster bakalım?

kameradan gözlerinin etrafı zorro misali siyah maskeli, sırtlarında çuval olan ve gümüş şamdanları okşayan iki eleman görülür.

- bunlar mı lan misafir?
    - evet abi...
    - e bunları tanımıyorum ben.
    - ... o zaman... abi kasanın şifresini ağzımdan kaçırdım da... bi eve gel istersen
    - yapay gerizekalı!
  • dogmanin doğal sonucu
  • bu teknoloji kullanılarak programlanmış yazar görünümlü botlar, uzunca bir süredir, peyderpey salınmaktadır sözlük bünyesine.
    esmeri var, sarışını var... din adamı kisvesine bürünmüş olanı dahi mevcut.
  • oyun yazımı sonrası tester'la yapılan bir diyalog:

- hocam şimdi bu köstebek sağı boşsa sağa dönecek, sağı boş değilse gittiği yöne devam edecek şekilde kodlandı.
    - güzelll
    - arı ise karıncayı takip ediyor. x ve y eksenleri doğrultusunda
    - bi nevi yapay zeka yazdım diyorsun.
    - (oha) yapay gerizeka diyelim.
  • konuyla ilgili olarak;
    (bkz: yapay zeka)
  • üstüne windows kurulmuş yapay zekadır. zavallı.
hesabın var mı? giriş yap