• şu anda devletin ödenek eksikliği ve yetersizliği nedeni ile yapılamamaktadır. acı ama gerçek , kısa zamanda yerlisi bir şekilde yapılır umarım..
  • kendi haline bırakın küt küt atsın isterdim ama titanyum ve plastikten yapılmış cihazdır.
  • 2 gün önce bir yakınımızın çocuğuna takıldı. henüz 4 yaşında bile değil. yaşına göre dünyada 7. vaka, türkiye'de ise ilk vaka. sıradışı bir durum olduğundan ameliyatına 20+ prof. katılmış. sanırıım hem destek hem de gözlemlemek adına katılım üst seviyelerde gerçekleşmiş.

beklentilerin çok üstünde bir durum gerçekleşiyor ve çocuk hayata tutunuyor. 40+ derece ile ateş ile çocuk ameliyata alınıyor ve bir tüm ekip mucize gerçekleştiriyor. çocuk şu an oldukça iyi durumda ve yaşıyor. bugün yarın servise alınabilir diye düşünüyorum (tamamen kendi düşüncem).

olayın içerisinde bir çok kahraman doktor var. fakat hem kendilerinin izni olmadan hem de her bir ismi es geçmemek adına ne hastane, ne doktoru, ne de çocuk hakkında bilgi vermek istemiyorum. bunu ayrıca bir başlıkta detaylı olarak yazmak lazım, çünkü çok sıradışı bir durum ve başarılı geçen operasyon söz konusu.

dediğim gibi aslında bu konu tamamen ayrı bir başlık konusu. fakat talebi ilk buradan dile getirmek istiyorum.
    etrafınızda yapay kalp ile yaşayanlar varsa lütfen benimle iletişime geçin. aile bu kişiler ile tanışmak ve fikir alışverişinde bulunmak istiyor.
  • türkiye'de ilk kez takılmıştır.

http://gundem.milliyet.com.tr/…/1625813/default.htm
  • nispeten genç bir yakınıma böyle bir cihaz takıldı. gerçekten çok acı ama anladığım kadarı ile bundan sonra çanta gibi bir şey ile dolaşmak zorunda sürekli ve tabi ki bu çantaya, içindeki cihaz dolayısı ile gözü gibi bakması lazım zira hayatı ona bağlı olacak.

zamanında haberler çıkmış türkiye'de yapay kalp üretiliyor, yok dünya'da bunu yapabilen 3 ülkeden biriyiz diye ama ne bir şirket adı var ne bir şey. anca yerli uçağımız göklerde gibi bir faso fiso anlaşılan.
    (bkz: syncardia)
    (bkz: carmat)
  • simülasyon meselesi kalbe kadar uzandı desenize jean baudrillardbu günleri görseydi ne derdi acaba?
hesabın var mı? giriş yap